Folytatódott a sikersorozat

Folytatódik az Udvarhelyi Triatlon Klub remek sorozata: a temesvári eredmények után a Tarnița Triatlonról is számos éremmel tértek haza a székelyudvarhelyi versenyzők, akik ezúttal a rendkívül hideg vízzel is meg kellett küzdjenek.

Szász Csaba
Folytatódott a sikersorozat
A triatlon aquatlonpróbája. Hideg víz nehezítette a versenyt Fotó: Buti László / Fb

Alig egy héttel a temesvári triatlon után ismét rajthoz álltak az Udvarhelyi Triatlon Klub sportolói. A XI. Tarnița Triatlonon 21 versenyző képviselte a klubot, amely ezúttal is több korosztályos győzelemmel és dobogós helyezéssel térhetett haza.

Szombaton a 6–14 évesek aquatlonversenyével kezdődött a program, ahol közel nyolcvan gyermek állt rajthoz a Tarnița-víztározónál. A fiataloknak ezúttal nemcsak ellenfeleikkel, hanem a rendkívül hideg vízzel is meg kellett küzdeniük. Bár a szervezők 19 Celsius-fokos vizet mértek, a tó ennél jóval hidegebbnek bizonyult, ami több versenyzőt is visszariasztott. Az Udvarhelyi Triatlon Klub két sportolója, Kakasy Sára és Láger Annaléna végül csak a futószámot teljesítette.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!


A legfiatalabbak között is­mét születtek kiemelkedő eredmények. A 9–10 éves fiúk mezőnyében Buti Barnabás magabiztos versenyzéssel győzött, Pataky Szabolcs pedig negyedikként zárt. A 11–12 éves lányoknál Lukács Luca harmadik lett, míg a fiúknál Nagy Mátyás szintén bronzérmet szerzett. A 13–14 éves lányoknál az udvarhelyiek uralták a dobogót: File Jázmin Cserne első, Papp Nóra második, Buti Dóra pedig harmadik helyen végzett.

Ezután következett a triatlonverseny, ahol Gergen Dániel, Pálinkás Gergő és Szilveszter Zalán életük első hosszú távú megmérettetését teljesítették. Az 1500 méter úszásból, 30 kilométer kerékpározásból és 9 kilométer terepfutásból álló versenyen mindhárman az U20-as korosztály dobogójára állhattak: Gergen Dániel győzött, Szilveszter Zalán második, Pálinkás Gergő pedig harmadik lett. Az abszolút sorrendben is előkelő helyen végeztek: negyedik, kilencedik és tizenegyedik helyen zártak a több mint 120 fős mezőnyben. Külön említést érdemel Szilveszter Zalán teljesítménye, aki úszásban a hatodik legjobb időt érte el az egész mezőnyben.

Az Udvarhelyi Triatlon Klub váltója is dobogóra állhatott. A Buti László, Lőrinczi István és Csiki Szilárd alkotta csapat 2:38:55-ös idővel a férfi váltók versenyében második lett.

– Edzőként talán ez volt az egyik legnehezebb verseny, amelyen valaha részt vettem. Nem volt könnyű nézni, ahogy a legkisebbek a jéghideg vízben küzdenek. Egyszerre voltam edző, édesapa és versenyző, így minden pillanatot velük együtt éltem át

– fogalmazott Buti László.

A csapatra továbbra sem vár hosszabb pihenő: augusztus 2-án a nagyszebeni Challenge Triathlonon állnak rajthoz az udvarhelyi triatlonisták.





Hirdetés

Kövessen a Facebookon!