Fölényes VSK-siker

Könnyed győzelmet aratott a hazai férfikosárlabda 1. liga 7. fordulójában a VSK Csíkszereda. Lászlófy Botond tanítványai egy nagyon fiatal csapattal kiálló Nagyvárad ellen nyertek. [caption id="attachment_40312" align="aligncenter" width="1400"]Nem jelentett gondot a csíkiaknak a fiatal nagyváradi csapat legyőzése Fotó: László Róbert Nem jelentett gondot a csíkiaknak a fiatal nagyváradi csapat legyőzése Fotó: László Róbert[/caption] Negyedik sikerét aratta az idei férfikosárlabda 1. ligában a VSK Csíkszereda csapata, Lászlófy Botond tanítványai a hetedik fordulóban Nagyvárad ellen győztek tegnap az Erőss Zsolt Arénában. A vendégek nagyon fiatal csapattal érkeztek Csíkszeredába, a négy U20-as korosztályú kosaras mellett csak U18 éveseket neveztek. Már az első negyedben meggyőző volt a VSK fölénye, az előny tudatában pedig Lászlófy Botond minden játékosának lehetőséget adott. A második negyedben héttel, a nagyszünet utáni első játékrészben pedig további tizenegy ponttal növelték a hazaiak előnyüket. Az utolsó negyedben ugyan a vendégek egy ponttal többet szereztek, mint a csíkiak, ám így is megnyugtató fölénnyel nyerte a meccset a VSK. – Örülök, hogy a csapat minden tagja pályára lépett és mindenki jól játszott. Nem nevezném a meccset rangadónak, noha két pontra van ellenfelünk tőlünk, inkább egy jó és kemény edzés volt a mai találkozó – mondta a meccs után a csíki csapa edzője. Eredmény: VSK Csíkszereda – CSU CSM LPS Nagyvárad 87:55 (30:15, 16:9, 23:12, 18:19). A csíki pontszerzők: Ene 35, Tóth 10, Vita 9, Olariu 8, Héjas 8, Murgu 7, Taraios 5, Nagy S. 3, Nagy N. 2. Játszott még: Bogos, László, Puskás. Kopacz Gyula