Fogarason játszik a VSK Székelyudvarhely

Harmadik felsőházi bajnoki meccsére készül a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabdacsapata a másodosztályban. Sipos Lóránt együttese az éllovas VSK Fogarashoz látogat, a két csapat az idei szezonban négyszer találkozott, és háromszor székelyudvarhelyi siker született. Egy győzelem és egy vereség a VSK Székelyudvarhely mérlege a férfi kézilabda-bajnokság másodosztályának felsőházi rájátszásában. A Sipos Lóránt által felkészített alakulat a nyitófordulóban Galacon aratott sima győzelmet, majd hétvégén a VSK Nagyvárad ellen voltak kénytelenek kapitulálni, ez utóbbi találkozó a hajrában csúszott ki a székelyföldiek keze közül. Az udvarhelyiek ezúttal ahhoz a VSK Fogarashoz látogatnak, amely vezeti a felsőházi rájátszást. A Brassó megyei gárda nyitásként a VSK Segesvárt fektette két vállra egy szoros összecsapáson (24–23), majd a Galac vendégeként arattak hatgólos (31–25) győzelmet. A VSK Fogaras és a VSK Székelyudvarhely az idei szezonban négyszer nézett egymással farkasszemet. Előbb a bajnokságban összesítésben döntetlenre végeztek, hiszen Fogarason 28–25-re, míg Székelyudvarhelyen 31–25-re nyert az aktuális vendéglátó. A felek ugyanakkor a téli felkészülési időszakban is összemérték erejüket. Itt mindkét alkalommal udvarhelyi sikert lehetett elkönyvelni. Székelyudvarhelyen 40–34, míg Fogarason 31–25 arányban nyert Sipos Lóránt csapata. Ezúttal szinte biztosak lehetünk benne, hogy a tavaly még a Bölények Ligáját erősítő alakulat egy másik arcát fogja mutatni. Parázs meccsre lesz kilátás ma 18 órától. Harmadik helyen az ifik A székelyudvarhelyi városi sport­csarnokban lépett pályára a Székelyudvarhelyi Szejke SK fiú­kézilabda csapata az ifjúsági III-as korosztály csoportmérkőzésén. Az utolsó előtti játéknapon a VSK Fogaras volt az ellenfelük, a Kopacz István Csongor által irányított gárda a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, minden egyes felvonást megnyert, így maximális pontszámot gyűjtött össze. A Szejke SK a harmadik helyen áll, innen sem előrébb, sem pedig hátrébb nem léphet az utolsó fordulóban. Ifjúsági III-as fiúbajnokság, E csoport, 13. forduló: Székelyudvarhelyi Szejke SK – ISK Fogaras 50–27 (16–9, 15–11, 19–7).