Fociünnep gólzáporral, gálameccsel és könyvbemutatóval

A székelyudvarhelyi labdarúgás 100 évét ünnepelték pénteken, a tavalyról elhalasztott eseménysorozatot a SZFC–Pucioasa mérkőzés vezette el, ezt követte az öregfiúk gálamérkőzése, melyen Székelyudvarhely és Székelykeresztúr öregfiú-csapatai léptek pályára. A nap végén a városháza Szent István termében mutatták be a Kapuról kapura, a vásártértől a sétatérig című kiadványt, amely a Küküllő parti város labdarúgásának elmúlt 100 évét mutatja be. A hazai labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásának utolsó előtti fordulóját rendezték az 5. csoportban. Pénteken, Székelyudvarhelyen a saját csoportját már biztosan megnyerő SZFC fogadta a csoportmásodik helyezését szintén már korábban bebiztosító FC Pucioasa együttesét. Legutóbb az udvarhelyiek első rájátszásbeli vereségüket szenvedték el a Sepsi OSK fiókcsapatától, és bár a továbbjutás szempontjából ennek a mérkőzésnek sem volt tétje, már az első percekben meglátszott, hogy Mihai Ianc vezetőedző tanítványai szeretnék kiküszö­bölni az egy héttel korábbi hazai vereség csorbáját. Nem kellett sokáig várni, hogy ez az eredményjelzőn is látható legyen, Pop már a 12. percben betalált, négy perccel később pedig szintén Pop volt az, aki megduplázta a hazaiak előnyét. A hazai dominancia folytatódott, de a harmadik gólra a 39. percig kellett várni, ugyancsak Pop talált be, hogy három perccel később Petra tett rá még egy lapáttal, beállítva ezzel a 4–0-s félidei eredményt. A második játékrészt valamivel határozottabban kezdték a vendégek, mégis az SZFC volt eredményes, Pop újra betalált, a hazaiak egy büntetőt is kihagytak, a vendégek pedig Enache révén tudtak szépíteni. Az udvarhelyiek az utolsó 10 percre hagyták a további gólgyártást, először Mihai Manole volt eredményes, majd Pop szerezte meg az ötödik gólját, végül Marucza a hosszabbítás első percében büntetőből állította be a 8–1-es végeredményt. A 3. Liga 5. csoportjában, ebben az idényben – még az alapszakaszban – kétszer fordult elő, hogy nyolc gólt hozzon egy mérkőzés: tavaly októberben, a 8. fordulóban az SZFC 7–1-re győzött a Brassói Tâmpa ellen, a no­vember 13-án lebonyolított 12. fordulóban pedig a CSO Plopeni játszott 4–4-es döntetlent a Brassói Municipal vendégeként. A pénteki, utolsó előtti fordulót követően a székelyudvarhelyi találkozó lett az idény gólokban leggazdagabb mérkőzése az 5. csoportban, illetve az SZFC is rekordot döntött a nyolc találatával. A forduló másik találkozóján a Sepsiszentgyörgyi OSK II. és a Barcarozsnyó csapatai nem jutottak dűlőre. A felsőházi rájátszás május 20-án zárul, az utolsó, 9. fordulóban a Pucioasa a Sepsi OSK fiataljait fogadja, az SZFC pedig Barcarozsnyóra látogat. [caption id="attachment_155282" align="alignnone" width="1884"] Gólzáporral „áztatták el” a vendégeket a székelyudvarhelyi labdarúgók[/caption] Egy évszázad labdarúgás A székelyudvarhelyi labdarúgás kezdetét 1921. június 19-től számítják, ekkor játszották le Székelyudvarhely és Székelykeresztúr csapatai a város első, hivatalosan is jegyzett labdarúgó-mérkőzését. A jeles esemény 100. évfordulójának megünneplését tavalyra tervezték, ám a járványügyi helyzet miatt több programpontot is halasztani kellett. A két város öregfiúcsapatainak gálamérkőzését pénteken, május 13-án, az SZFC bajnokija után játszották le, a találkozót több olyan sportember tisztelte meg jelenlétével, akik az udvarhelyi labdarúgás elmúlt évtizedeinek meghatározó játékosai, szakvezetői voltak, a legtöbben közülük pályára is léptek, az idősebbek, korukra való tekintettel a kispadon foglaltak helyet. Az ünnepség este nyolc órától a városházán folytatódott, a Szent István teremben mutatták be a Kapuról kapura, a vásártértől a sétatérig című kiadványt, amely a Küküllő parti város labdarúgásának 100 éves történelmét mutatja be az 1921-es labdarúgó-mérkőzéstől a mostani SZFC-s korszakig. A tavalyról elhalasztott bemutatón jelen volt a könyv két szerzője, Katona Zoltán és Zátyi Tibor, illetve a kiadvány koordinátora, Botorok János. A fociünnep ezt követően állófogadással ért véget. 3. Liga, felsőházi rájátszás, 5. csoport A 8. fordulóban: Székelyudvarhelyi FC – FC Pucioasa 8–1 (4–0) /Pop (12., 16., 39., 54., 88.), Petra (43.), Manole (82.), Marucza (91., büntetőből), illetve Enache (73.)/. Sepsiszentgyörgyi OSK II. – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 1–1.