Fiaskót kapott a VSK Székelyudvarhely: Nem várt vereség

Kötelező győzelem elé nézett a VSK Székelyudvarhely másodosztályú férfi kézilabdacsapata a Tordai Potaissa II. ellen, ám nem várt kellemetlenséggel volt kénytelen szembesülnie a vendégcsapatnak. Egygólos vereséget szenvedtek Sipos Lóránt tanítványai, a hazai siker pedig ledöntötte a csoport éléről a székelyudvarhelyieket. A férfikézilabda A divízió D csoportjának tizenkettedik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a Tordai Potaissa II. otthonában vendégszerepelt, a Sipos Lóránt által felkészített vendégcsapat papíron kötelező győzelem elé nézett. Ám a házigazdák némi meglepetésre legyőzték az éllovast. A mérkőzés elején a fej-fej melletti menetelést követőn a 14. perc hozott újdonságot, ekkor 10–9-es hazai vezetés után négy perc alatt zsinórban ötször talált be a vendégcsapat, így 10–14-re módosult az állás. Leszakítania azonban nem tudta a fiatal hazai gárdát a VSK Székelyudvarhely, a pihenőig a hazaiak ledolgozták a hátrányukat, így döntetlennel mehettek vissza az öltözőkbe a felek (20–20). A második játékrészben is sok hibával játszott a kispadról Sipos Lóránt által irányított udvarhelyi csapat, ezt kihasználva a játékrész elején négy góllal húzott el a Potaissa fiókcsapata, a 37. percben 29–25 állt az eredményjelzőn. Viszont a vendégeknek sikerült rendezniük a sorokat, a feljavult támadó és védőjátékkal a 43. percben érte utol újból a házigazdákat a VSK (30–30). Az öldöklő küzdelem megmaradt a végjátékig: hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-egy találattal. A kulcsmomentum az 56. percben volt, amikor 36–37-es állásnál büntetőt hibázott a VSK, amivel lezárhatták volna a találkozót. Az ellenfél válasza pedig három zsinórban szerzett gól volt, így 39–37-re módosították az állást. Innen már nem volt visszaút, ugyan szépített, de egygólos vereséget szenvedett a VSK Székelyudvarhely. A kudarc, illetve a VSK Segesvár győzelmének köszönhetően a székelyudvarhelyiek elveszítették első helyüket a csoportban, ráadásul a VSK Fogaras is beérte őket pontszámban, így továbbra is ádáz küzdelem zajlik az A divízió D. csoportjában az elsőségért Eredmények Férfi kézilabda A divízió (másodosztály), D csoport, 12. forduló Tordai Potaissa II. – VSK Székelyudvarhely 39–38 (20–20) A vendégek gólszerzői: Komporály Attila 8, Csibi Hunor 7, Ferenczi Botond 6, Fekete Róbert 4, Tófalvi Krisztián 4, Hadnagy Lóránt 3, Katona Tamás 3, Jére Róbert 2, Pál Szilárd 1. VSK Segesvár – Nagybányai Minaur II. 46–32 (22–14), VSK Fogaras – Vidombáki Sporting 36–27 (16–9), Segesvári CNE – Kolozsvári U II. 28–26 (14–12). Az állás: 1. VSK Segesvár 29 pont, 2. VSK Székelyudvarhely 28 p., 3. VSK Fogaras 28 p., 4. Tordai Potaissa II. 21 p., 5. Nagybányai Minaur II. 15 p., 6. Vidombáki Sporting 9 p., 7. Segesvári CNE 6 p., 8. Kolozsvári U II. 3 p.