Fehérvár elődöntős

Mindkét mérkőzését megnyerte a jégkorong MOL Liga rájátszásában a Fehérvár AV19 a Ferencváros ellen, így bejutott a sorozat elődöntőjébe. A fehérváriak csütörtökön idegenben győzték le a Ferencvárost, majd szombaton hazai jégen is diadalmaskodtak, így az egyik fél két sikeréig zajló párharcot megnyerve jutottak az elődöntőbe, ahol az alapszakaszban második helyen végzett MAC Budapest ellen küzdenek majd a döntőbe jutásért. A negyeddöntők másik ágán az Újpest és a Debrecen is kihasználta a hazai pálya nyújtotta előnyöket, itt az utolsó találkozót tegnap késő este játszották. A párharc győztese a Miskolci DVTK-Jegesmedvék csapatával játszik az elődöntőben. A döntőbe jutásért egyik fél negyedik sikeréig zajlanak a párharcok. Eredmények: negyeddöntők: Fehérvár AV19 – Ferencváros 3–0 (0–0, 1–0, 2–0) /Shupe (34., 46.), Vincze (47.)/ és 7–2 (3–0, 2–2, 2–0) /Holmberg (4., 40., 55.), Orban (7., 10.), Tóth (39.), Kocsis (60.), illetve Hietamaki (28.), Luomala (38.)/. A párharcot 2–0-ra a Fehérvár nyerte. Újpest – Debrecen 4–2 (3–1, 1–0, 0–1) /Virág (2.), Gágyor (5.), Nemes (11., 24.), illetve Saluga (17.), Raszulov (54.)/; Debrecen – Újpest 6–2 (2–1, 4–1, 0–0) /Berta (11., 17.), Vaszjunyin (25., 35.), Csíki (30.), Dancsfalvi (33.), illetve Pance (12.), Virág (40.)/. A harmadik találkozó, amelyet tegnap Debrecenben játszottak, lapzártánk után ért véget.