Fájó udvarhelyi vereség Galacon

Az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata a legutóbbi fordulóban bravúros győzelmet aratott a listavezető Dévai Autobergamo ellen, ám ezt a remek sorozatot nem tudta folytatni a Galaci Uniteddel szemben, és négygólos vereséget szenvedett. Az alapszakasz második helyéért vívott csatában így hátrányba kerültek a székelyudvarhelyiek a Duna-partiakkal szemben. Újabb rangadót játszott az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata a román bajnokság hétközi fordulójában, amely során Jakab Zoltán együttese a Galaci United otthonában lépett pályára szerdán este. Az udvarhelyiek a legutóbbi fordulóban parádés sikert könyveltek el a listavezető Dévai Autobergamóval szemben, és úgy várhatták a galaciak elleni meccset, hogy amennyiben a riválist is sikerül két vállra fektetni, akkor szinte biztos az alapszakasz második helye. Ellenkező esetben viszont a Galac kerül lépéselőnybe. Az alapszakasz első két helyezettje ugyanis automatikusan bekerül a sorozat elődöntőjébe, míg a 3–6. helyezettek még egy kőrt kell letudjanak a legjobb négy közé kerülésért. A Galac – Székelyudvarhely rangadót a házigazdák kezdték aktívabban és Crișan nagyon közel járt a gólhoz, de az üres kapu mellé gurított. A kezdeti galaci rohamok után leült a játék, és egyik csapat sem engedte a másikat kibontakozni. Ennek ellenére a hetedik percben Gálfi éles szögből leadott lövése Toniță lábai között becsorgott. A gól felhozta a vendégcsapatot, ennek ellenére a hazaiak egyenlítettek, a félidő felét átlépve a frissen honosított Araujo szabadrúgása utat találat Grigoraș hálójába. A folytatásra nyílt sisakos harc volt több nagy gólszerzési lehetőséggel mindkét oldalon, hogy a hajrára a házigazdák beszorítsák az FK-t. További gólok viszont nem születtek. A fordulást követően előbb vendéghelyzeteket jegyezhettünk fel, majd a galaciak edző-játékosa, Florin Ignat faragta szét az udvarhelyi kapufát. A Galac egyre nagyobb fokozatra kapcsolt és előbb Crișan, majd Cireș találatával már ők vezettek. Sőt a bekapott góloktól összezavarodó FK-t lekontrázták, és Ignat háromra növelte az előnyt. Jakab Zoltán ekkor a vészkapus-megoldáshoz nyúlt, de ez visszafelé sült el. Toniță és Crișan is betalált a hazai oldalról, míg a vendégek részéről csupán Kedei volt eredményes. A Galac jobb második félidei teljesítményével behúzta a három pontot és két pontra megközelítette az FK Székelyudvarhelyt, úgy, hogy egy meccsel kevesebbet tudtak le. Ezzel pedig lépéselőnybe kerültek a második helyért vívott küzdelemben. A 18. forduló eredményei: Galaci United – FK Székelyudvarhely 6–2 (1–1) /Araujo (10.), Crișan (25.), Cireș (29., 37.), Ignat (31.), Toniță (32.), illetve Gálfi (7.), Kedei (34.)/; Kolozsvári Clujana – Sportul Ciorăști 5–9. A Dévai Autobergamo – Temesvári CFR összecsapást ma 18 órától rendezik. A bajnokság élmezőnye: 1. Dévai Autobergamo 34 pont (14 meccs), 2. FK Székelyudvarhely 33 p. (16), 3. Galaci United 31 p. (15), 4. Temesvári CFR 27 p. (15).