Erste Liga: Sportklub-vereség Újpesten is

Hiába lőtt 50 alkalommal kapura a Csíkszeredai Sportklub, mégis vereséget szenvedett a kiválóan védő Rajna vezetésével az Újpesttől. Sebezhető a hátsó alakzat, illetve kiismerhető a csíkiak speciális játéka. Nem tudta az egy nappal korábbi botlását kijavítani a Csíkszeredai Sportklub az Újpest ellen, szemben a Brassói Coronával, amely egy hét gólt hozó összecsapást húzott be egy góllal. Az újpestieknél Csergő, Just, Kovács Alex, illetve Pokornyi után Benk is kidőlt a sorból, így ötre nőtt a hiányzók száma. A Csíkszeredánál csak annyi változás történt a vasárnapi vereség után, hogy Szamankov került a kapuba. Ennek ellenére a hazaiak a 3. percben előnybe kerültek Németh révén. A Csíkszereda nagy elánnal támadott, de Rajna jól védett. A 22. percben sikerült egyenlítenie a címvédőnek, Stach talált be. A gól után nem zavarodott meg az UTE, sőt három perccel később a 18 éves Simon Péter ismét a hazaiakat juttatta vezetéshez. A lila-fehérek két emberhátrányt is kibekkeltek, majd egy másik fiatal, Kovács Sebestyén volt eredményes. Az utolsó játékrészben a Csíkszereda játszott fölényben, de nem tudott közelebb kerülni, Rajna és a védelem állta a sarat. Az újpesti kontrák is veszélyesek voltak, ám az eredmény nem változott. A Sportklub játéka nagyon kiszámítható volt, főleg igaz ez az előnyös játékra, amelyet nagyon könnyedén olvasott az Újpest is. Mérkőzések óta képtelenek a fórokból előnyt kovácsolni a kék-fehérek, ráadásul a hátsó alakzatban elkövetett elemi hibák megpecsételik a sorsukat. Minden bizonnyal a Brassó elleni hétvégi mérkőzés vízválasztó lesz. A Brassó viszont győzelemmel zárta magyarországi túráját Miskolcon. A miskolciak az első harmadban Vojtkó révén megszerezték a vezetést, de a Brassó a második felvonásban fordított: előbb Gliga duplázott, majd fórból Huard és Hunt talált be. Az utolsó harmadban hajtott a DVTK, Ritó emberelőnyből csökkentette is a különbséget, majd a hajrában Kiss Roland is betalált. Aztán éppen utóbbi játékos kapott kiállítást, így kevesebb esély volt az egyenlítésre. A végén a kapuslehozatal sem vált be. Rajtol a román bajnokság A Román Jégkorong Szövetség honlapján közzétették a bajnokság menetrendjét. A tervek szerint már ma este bajnoki meccsre kerül sor. A Háromszéki Ágyúsok a Brassói Coronát kellene vendégül lássák a kiírás szerint. Hogy végül lesz-e mérkőzés, avagy elnapolódik, arról nincs információ. A kiírás szerint a héten 10 román bajnoki meccset rendeznek, amelyből kettő az Erste Liga pontvadászatába is beleszámít. A Sportklub hazai pályán fogadja a Brassót pénteken, míg vasárnap a Gyergyói HK vendégeskedik a Cenk alatt. Erste Liga, eredmények Újpest – Csíkszeredai Sportklub 3–1 (1–0, 2–1, 0–0) Gólszerzők: Németh (3.), Simon (25.), Kovács S. (37.), illetve Stach (22.). DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona 3–4 (1–0, 0–4, 2–0) Gólszerzők: Vojtkó (15.), Ritó (46.), Kiss R. (56.), illetve Gliga (22., 28.), Huard (33.), Hunt (38.). A MAC HKB Újbuda – Gyergyói HK mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. Erste Liga, hétvégi műsor Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona (18.30), Újpest – DVTK Jegesmedvék (19.00), Debreceni DEAC – Ferencváros-Telekom (19.30), UNI Győr ETO HC – Titánok (20), MAC HKB Újbuda – Dunaújvárosi Acélbikák (20.00). Vasárnap: Újpest – Debreceni DEAC (15.15), Ferencváros-Telekom – DVTK Jegesmedvék (17.30), Brassói Corona – Gyergyói HK (18.30), Dunaújvárosi Acélbikák – Titánok (19.00), UNI Győr ETO HC – MAC HKB Újbuda (19.30). Román bajnokság, heti műsor Ma: Háromszéki Ágyúsok – Brassói Corona (18.30). Holnap: Háromszéki Ágyúsok – Brassói Corona (18.30), Gyergyói HK – Bukaresti Steaua (18.30). Péntek: Gyergyói HK – Bukaresti Steaua (18.30), Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona (18.30). Szombat: Háromszéki Ágyúsok – Sapientia U23 (18.30), Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub (18.30). Vasárnap: Háromszéki Ágyúsok – Sapientia U23 (18.30), Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Brassói Corona – Gyergyói HK (18.30). (HN-összeállítás)