Erősebbnek bizonyult a VSK Vaslui: Kiesett a Szejke SK a kupából

[caption id="attachment_121208" align="aligncenter" width="1000"] A tapasztaltabb VSK Vaslui búcsúztatta a Románia-kupából a Szejke SK-t[/caption] Bukarestben lépett pályára a Románia-kupa első körében a Székelyudvarhelyi Szejke SK férfi kézilabdacsapata. A nézők nélkül rendezett találkozót magabiztosan nyerte meg a VSK Vaslui és jutott a második körbe. A fővárosi Rapid sportcsarnokban játszotta hétfőn a férfi kézilabda Románia-kupa első körének mérkőzését a Székelyudvarhelyi Szejke SK, amelynek ellenfele a Bölények Ligájának tizedik helyezettje, a VSK Vaslui volt. A székelyudvarhelyi keretből hiányzott a már régóta sérült Pál Szilárd, illetve az elmúlt héten edzésen megsérült Kónya Hunor is. Mindezek ellenére jól kezdte a találkozót a Sipos Lóránt által irányított Szejke SK, még vezetett is 3–2-re a hetedik percben Jére szép találatának köszönhetően, de a moldvaiak fokoztosan átvették az irányítást és négy, majd ötgólos vezetésre is szert tettek. A Szejke SK szépen jött vissza a játékba, két gólra megközelítette ellenfelét, de megint kaptak néhány gólt, a félidő végén pedig öttel vezetett a VSK Vaslui. Az első félidőben Amihăeși és Katona egy-egy hetest is elvétett, de mindkét kapus, Valentin Petrilă és Jobb Lőrinc is jól védték a kapukat. A szünet után is mutatott szép akciókat a Szejke SK, lehetőséget kapott minden benevezett játékos, de a játék alapján egyértelmű volt, hogy a sokkal jobb játékerőt képviselő VSK Vaslui jut a következő körbe. A különbség folyamatosan nőtt a két csapat között a második játékrészben is, a papírforma beigazolódott, a meccset tizenkét gólos előnnyel megnyerő, felsőbb osztályban játszó együttes lépett tovább a nyolcaddöntőbe. A Szejke SK-nak a hétfői volt az utolsó hivatalos mérkőzése a 2020/2021-es idényben, amelyben célkitűzését a pályán elérte: feljutott a legfelső osztályba. Eredmény Románia-kupa, 1. kör: Székelyudvarhelyi Szejke SK – VSK Vaslui 26–38 (14–19). Szejke SK: Jobb (7 védés/19 kapott gól) – Csibi 3, Mihály 3, Fekete, Szabó 7, Tófalvi Krisztián, Jére 1. Csere: Orbán (5/16) – Komporály 4, Tăuțean 2, Katona 5, Szilveszter, Hadnagy 1, Palatka. Vezetőedző: Sipos Lóránt.