Elődöntős a Románia-kupában az FK Csíkszereda

Bejutott a labdarúgó-Románia-kupa elődöntőjébe az FK Csíkszereda U19-es csapata, miután tegnap délben hazai környezetben szétlövés után legyőzte a Kolozsvári CFR-t. Az első játékrészben a csíkiak, a másodikban a vendégek akarata érvényesült, ám kilencven perc alatt egyik csapat sem tudott gólt lőni, noha erre a feleknek volt esélyük. A meccs hőse Karácsony Márk, a csíki hálóőr többször is bravúrral hárította az ellenfél lövéseit. Fontos győzelmet aratott tegnap az FK Csíkszereda U19-es csapata: Demény Norbert tanítványai a korosztályos Románia-kupa negyeddöntőjében hazai környezetben győzték le a Kolozsvári CFR-t. A román bajnoki címvédő a kupaküzdelmeket az elődöntőben folytatja, a csíkiak büntetőlövésekkel jutottak tovább. A Márton Áron Gimnázium mögötti műgyepes pálya lelátója megtelt tegnap délben, több diák is kilátogatott az FK Csíkszereda mérkőzésére, amely biztosan érdekesebb volt, mint egy tanóra. A vendégek négy idegenlégióst is igazoltak a téli szünetben, Orman Davis Panamából, Adjani Abdul Kader Elefántcsontpartról, Jah Mustapha Gambiából és Yeboah Emmanuel Ghánából költözött a kincses városba, utóbbi három magasságával „lógott” ki a mezőnyből, de labdakezelésük is meglepően remek volt. A csíkiaknak többször is sikerült áttörniük a védelmet, ám annak ellenére, hogy az első félidőben irányították a játékot, csak helyzetekig jutottak. A vendégek viszonylag kevés támadással érték el az FK kapujának előterét, ám amikor a tizenhatosig eljutottak, az veszélyt jelentett. A vendégek több lövését is bravúrral hárította Karácsony Márk, míg a csíki támadótrió, Finna, Bărăbaș és Albu is sokszor került helyzetbe, ám a masszív kolozsvári védelmet nem tudták feltörni. A szünet után teljesen megváltozott a játék képe: a Kolozsvári CFR szinte végig támadta a 45 percet, míg az FK Csíkszereda nagyon kevés alkalommal jutott el a vendégek tizenhatosáig, ám ahogy az első félidőben a vasutasok, úgy a második játékrészben a csíkiak is veszélyesek voltak azokban a ritka pillanatokban, amikor az ellenfél kapujának előterében voltak. A kolozsváriak gyakorlatilag letámadó és emberfogásos játékra álltak át, ez pedig nem is nagyon engedte kibontakozni a csíki támadásokat, így a hazaiak a védelemre összpontosítottak. Karácsony remek napot fogott ki, igaz, a második félidőben a nap is az arcába sütött, de ez nem akadályozta meg őt abban, hogy hat, a kapujára tartó nagyon jól eltalált lövést követően bravúrral üsse ki a labdát. Az 58. és a 63. percben viszont Karácsonyon is túljutott a labda, de a csíkiak szerencséjére a kapufát találták telibe mindkétszer a vendégek, így öröm helyett csak jajgatásig jutottak a kolozsvári focisok. A kiírás szerint, amennyiben a rendes játékidő végén döntetlen az állás, úgy nincs hosszabbítás, hanem szétlövéssel döntik el a csapatok a győztes és egyben a továbbjutó kilétét. A tizenegyespárbajt Bujdosó kezdte, a kolozsváriak első lövője viszont a keresztlécet találta telibe a labdával. Vereguț, Bărăbaș és Szabó is eredményesen lőtte a büntetőt, ahogy az őket váltó kolozsvári játékosok is, így négy sorozat után 4–3-ra vezetett az FK. Az ötödik hazai büntetőlövő Csala Róbert volt, lövését követően zörrent a kolozsvári háló, a találat pedig csíki örömet hozott, ugyanakkor győzelmet és Románia-kupa-negyeddöntőt jelentett az FK számára. Románia-kupa, U19, eredmények FK Csíkszereda – Kolozsvári CFR 5–3 Konstancai Farul – Sepsiszentgyörgyi OSK 0–2 Bukaresti FCSB – Chindia Târgovişte 2–1 Kolozsvári Universitatea – Resicabányai MSK 3–2 A párharcok győztesei a sorozat elődöntőjébe jutottak.