Elődöntőbe jutna az SZKC

A harmadik mérkőzés dönt a román férfi kézilabda-bajnokság negyeddöntőjében a Székelyudvarhelyi KC – Konstancai HC párharcában. Az udvarhelyiek szakvezetője a ma esti meccsre telt házra számít és udvarhelyi sikerre. [caption id="attachment_47842" align="aligncenter" width="1000"] Az elődöntő a tét Udvarhelyen Fotó: Csedő Attila[/caption] Az idei szezon a harmadik, amikor rájátszás dönt a végső helyezésekről a férfi kézilabda-bajnokságban. A Szé­kely­udvarhelyi KC-nak viszont az elmúlt két idényben nem sok babér termett a negyeddöntőben, hiszen mind tavaly, mind tavalyelőtt búcsúzni kényszerültek a kiesés ezen szakaszában, méghozzá a Tordai Potaissával szemben. A mostani kiírásban két meccs után 1–1-re áll a Székelyudvarhelyi KC és a Konstancai HC, így mindkét csapat kihasználta a hazai pálya előnyét, illetve a saját közönségük biztatását. Ezt mind Vlad Caba, az SZKC, mind Aihan Omer, a konstancaiak trénere kihangsúlyozta meccs előtti nyilatkozataiban. Vlad Caba ugyanis megjegyezte: „Remek légkört teremtettek a konstancai szurkolók. Gratulálnom kell a nézőknek, akik civilizáltan, sportszerűen biztatták kedvenceiket. Jó dolog ilyen körülmények között kézilabdázni”. A hétfői találkozóra ezzel pontot is lehet tenni és a mindent eldöntő harmadikra kell összpontosítani. Ezt csütörtökön 18 órától rendezik a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban. Az már most borítékolható, hogy ezúttal is telt ház előtt léphetnek pályára a fiúk – akárcsak az első meccsen. A kézilabdázók tudatában vannak, hogy mennyire fontos a győzelem megkaparintása, amivel az elődöntőbe lehet jutni. Az is biztos, hogy ezen párharc győztesére a bajnoki címvédő és az alapszakaszt toronymagasan megnyerő Bukaresti Dinamo vár. A fővárosiak kettős győzelemmel jutottak az elődöntőbe, miután a Dunărea Călărași-t hazai pályán 31–26-ra, míg idegenben 23–21 arányban gyűrték le. A másik ágra is egyelőre csak a Bukaresti CSM kvalifikálta magát, akik szintén kettős győzelemmel – 27–24 és 30–27 – tudták le a HC Vaslui elleni párharcukat. A Tordai Potaissa – Temesvári Poli viszont 1–1-re áll. A tordaiak hazai pályán kilenc góllal – 31–22 – nyertek, ám Temesváron, némi meglepetésre, 30–29-es vereséget könyvelhettek el. Ezen párharcban is ma 18 órától rendezik a harmadik találkozót Tordán. HN-összeállítás