Elődöntő küszöbén a Sportklub

Parádés második húsz perceinek köszönhetően mindkét gyergyószentmiklósi mérkőzését behúzta a Csíkszeredai Sportklub a Gyergyói HK ellen, és győztes meccsre van a jégkorong Erste Liga elődöntőjétől. Folytatás holnap Csíkszeredában. Egy-egyről folytatódott a jégkorong Erste Liga negyeddöntője, ami a székelyföldi párharcot illeti. A Gyergyói HK a két csíkszeredai meccs után alaposan feladta a labdát a Csíkszeredai Sportklubnak, akiknek volt válaszuk. Erődemonstráció A házigazdáknál nem történt változás a harmadik meccsre, ellenben a kék-fehérek szakvezetése alaposan megkeverte a lapokat. A kapuba Adorján Örs került, Makszim Szamankov nevezve sem volt. Ezzel légióshely szabadult fel. Kuljas helyére jött Loginov, de ott volt a jégen Tousignant is. A felek újfent óvatos játékkal kezdtek, majd a Sportklub erőhokit kezdett játszani. Minden egyes párharcnál kemény ütközésekre kényszerítették a hazaiakat. Ebben a műfajban Blackwater és Combs járt az élen. Utóbbi több, nagyon kemény, ám a szabályokon belüli ütközést mutatott be Podlipnik vagy épp Bíró Gergő legnagyobb bánatára. Ugyanakkor a Sportklubnak támadásokra is volt ereje, és a 14. percben Salló löketét még hárította Cooke, ám a kipattanót Blackwater bekotorta. Közben Adorjánnak is volt védenivalója. Legtöbb esetben a GYHK első sora volt elemében. A gyergyóiak a párharc során első alkalommal voltak hátrányban, most ők voltak kényszerhelyzetben. De nem volt válaszuk. A második harmadban villámrajtot kezdett a Sportklub, akik még határozottabban jöttek ki, és a meccs feléig eldőlt minden lényegi kérdés. Becze duplázott, de Combs szólót értékesített, míg Fodor hatalmas kapuvasas gólt lőtt. Jött is a kapuscsere: Cooke helyére Ruczuj érkezett. És volt is védenivalója, nem is kevés. Ám gólt nem kapott. A záró felvonás 34. másodpercében a rengeteget dolgozó, parádés passzokat kiosztó Loginov meglőtte a hatodik csíki gólt. Erre Szigeti még válaszolt, hogy a 47. percben Becze mesterhármast jegyezzen. A hátralevő időben a Sportklub kénye-kedve szerint játszadozott, és szinte minden támadásuk során felálltak az ellenfél harmadába egyenlő létszám mellett is. Megérdemelt csíki siker született. Mínusz kettőről plusz négy A második gyergyói mérkőzésre a hazai oldalon ott volt a keretben Troncinsky, míg a túloldalon visszatért Láday. Az összecsapást jól kezdte a GYHK és az ötödik percben gólra váltott egy kettős emberelőnyt, majd négy percre rá Kozma remek kékvonalas bombájával már kettő volt közte. Erre gyorsan jött a vendégválasz, és Wishart értékesített egy fórt. A GYHK viszont remekelt a letámadásokban, és minden csíki korongvesztésből le tudott fordulni. Ennek pedig meg is lett az eredménye, a 15. percben Fejes közelről talált be Adorján ketrecébe. A második felvonásra az első két csíki mérkőzésen megszokott gyergyói játékot láthattuk: igyekeztek a biztos védekezésre koncentrálni és tördelni a játékot. Ezt sikerrel is tették a megsokasodó csíki rohamokkal szemben, míg a kontráik is veszélyesek voltak. Fordulatot a 30. perc hozott, amikor Fodor passzából Bíró Tamás szépített. Átszakadt egy gát a Sportklubnál, és innentől kezdve nem volt megállás. A 34. percben Blackwater parádés gólja az egyenlítést jelentette, míg a 38. percben Combs már a csíki vezető találatot jegyezte. A zárófelvonás a Sportklub szája íze szerint alakult. A GYHK kényszerhelyzetben volt és egyre többet hibáztak. Rengeteg gólszerzési lehetőség alakult ki Cooke kapuja előtt. Becze az üres kapuba sem, de még szólóban sem tudott gólt szerezni. A záró 10 percre fordulva végleg eldőlt minden. Loginov egyszer, majd Combs kétszer volt eredményes, lezárva az összecsapást. A kék-fehérek összesítésben 3–1-re vezetnek és egy győzelemre vannak az elődöntőtől. Ehhez kedden 18.30 órától újból győzniük kell. Ezúttal hazai környezetben. A negyeddöntő további három mérkőzésén az alapszakasz során jobb helyezést elérő csapat nyerni tudott. A Ferencváros visszavette a pályaelőnyét a MAC HKB ellen, míg a Debrecen három év után nyerni tudott az Újpest otthonában. Ugyanakkor a Brassó harmadjára is kemény találkozót játszott a Vasassal, de hozta a kötelezőnek mondható győzelmet. Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzés Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub 1–7 (0–1, 0–4, 1–2) Gólszerzők: Szigeti (46.), illetve Blackwater (14.), Becze (25., 30., 47.), Combs (27.), Fodor (29.), Loginov (41.). Opten-Vasas HC – Brassói Corona 0–3 (0–0, 0–1, 0–2) Gólszerzők: Molnár Zs. (37.), Gliga (54.), Finucci (60.). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Brassó javára. MAC HKB Újbuda – Ferencváros-Telekom 2–6 (1–1, 1–4, 0–1) Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 az FTC javára. Újpest – Debreceni DEAC 1–3 (0–1, 0–1, 1–1) Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–0 a DEAC javára. Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub 3–7 (3–1, 0–3, 0–3) Gólszerzők: Szabó (5.), Kozma (9.), Fejes (15.), illetve Wishart (10.), Bíró T. (30.), Blackwater (34.), Combs (38., 53., 56.), Loginov (52.). Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–1 a Sportklub javára. Az Opten Vasas HC – Brassói Corona, a MAC-HKB Újbuda – Ferencváros-Telekom és az Újpest – Debreceni DEAC mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget.