Elkezdődött a megyei teremfoci-bajnokság: Négy továbbjutó ismert

Két helyszínen kilenc csapat részvételével tartották meg a hétvégén az idei megyei teremlabdarúgó-bajnokság első teremtornáit. Három csíki és egy gyergyói csapat már döntős. Szombaton két helyszínen összesen kilenc csapat részvételével kezdődött el az idei Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság. Tusnádfürdőn öt, Gyergyószárhegyen négy csapat küzdött a továbbjutást érő első két helyért, végül három csíki és egy gyergyói gárdának sikerült a hatos döntőbe jutnia. Az Udvarhely körzeti csapatok tornáját a tervek szerint ezen a hétvégén tartják, ahonnan szintén az első két helyezett jut a hatos döntőbe. Tusnádfürdőn a házigazda SE mellett a Lázárfalvi Mohos, a Csíkszentgyörgyi Fiság, a Gyimesbükk SE és az FC Csíkszentsimon lépett pályára. A nagypályás Csík körzeti bajnokság éllovasa, a Mohos némi meglepetésre minden mérkőzését elvesztette, ráadásul csupán egy találkozón sikerült lépést tartania ellenfelével. A tornán az első két helyezett egy-egy mérkőzést veszítve kilenc ponttal zárt, ám az egymás elleni eredmény a csíkszentsimoniaknak kedvezett, így ők zártak az élen a Fiság előtt, a két csapat részt vehet a döntő tornán. Gyergyószárhegyen a tervek szerint szintén ötcsapatos tornát kellett volna tartani, ám a Csík­szentdomokosi SE végül visszalépett, így a házigazda Bástya, a Balánbányai Bányász, a Csíkszépvízi MŰ és az Inter Gyergyó U19 lépett pályára. Két találkozót leszámítva, izgalmas és szoros mérkőzések zajlottak Gyergyószárhegyen, ahol meglepetésekben sem volt hiány. A gyergyói rangadót az Inter U19 nyerte, majd nagyarányú vereséget szenvedett a csíkszépvíziektől, így számukra a Bányász elleni meccsen a pontszerzés jelentette a továbbjutást. A balánbányaiak két döntetlennel és egy győzelemmel végül megnyerték a tornát, az Inter és a Bástya 4-4 pontot szerzett, ám az egymás elleni találkozó az U19-es csapatnak kedvezett, így a Bányász mellett a gyergyószentmiklósiak jutottak a hatos döntőbe. Eredmények Csík körzeti: Tusnádfürdő – Mohos 13–3, Fiság – Csíkszentsimon 2–4, Mohos – Gyimesbükk 4–7, Fi­ság – Tusnádfürdő 2–1, Csík­szent­simon – Mohos 9–0, Gyi­mes­bükk – Fiság 2–10, Tusnádfürdő – Csíkszentsimon 3–5, Mohos – Fi­ság 4–11, Csíkszentsimon – Gyi­mesbükk 5–6, Gyimesbükk – Tus­nád­fürdő 2–11. A végeredmény: 1. FC Csíkszentsimon 9 pont, 2. Csíkszentgyörgyi Fiság 9 p., 3. Tus­nádfürdői SE 6 p., 4. Gyi­mes­bükk SE 6 p., 5. Lázárfalvi Mohos 0 p. Gyergyó körzeti: Bástya – Inter 1–2, Bányász – Csíkszépvízi MÜ 7–4, Bástya – Bányász 2–2, Inter – MÜ 1–8, Bástya – MÜ 9–2, Inter – Bányász 2–2. A végeredmény: 1. Ba­lánbányai Bányász 5 p., 2. Inter Gyergyó 4 p., 3. Gyergyószárhegyi Bástya 4 p., 4. Csíkszépvízi MŰ 3 p.