Egy rövidzárlat elég volt

Elrontotta a találkozó első felét a Csíkszeredai VSK férfi kosárlabdacsapata a román bajnokság második vonalának ötödik fordulójában, és végül 14 pontos vereséget szenvedett a Bukaresti Ştiinţa ellen. Az első negyedben a Lászlófy Botond dirigálta csapatnak volt egy nyolcperces rövidzárlata, amely időszak alatt elbukták a találkozót. Javítani hétvégén a Medgyesi Gaz Metan második számú csapata ellen lehet. Bukarestben vendégeskedett a Csíkszeredai VSK másodosztályú férfi kosárlabdacsapat, amely a Ştiinţa vendége volt. Az ötödik játéknap rangadóját a csíkiak jól kezdték, és hamar négypontos (6:2) előnyre tettek szert. Ám a jó kezdést egy hosszú rövidzárlat követte. A csíkiak egészen a negyed végéig csupán két pontot szereztek, míg a vendégek 25 pontig jutottak. A második negyedben futott az eredmény után a VSK, de nem tudta befogni ellenfelét. Sok volt az eladott labda. A nagyszünetet követően felébredtek a csíki fiúk, és elkezdték csökkenteni a különbséget, de ez túl nagy volt ahhoz, hogy beérjék ellenfelüket. A találkozót követően Lászlófy Botond megjegyezte, hogy amennyiben nincs rövidzárlat, úgy lett volna keresnivalója csapatának, de ehhez a támadójáték is fel kellett volna javuljon. A következő fordulóban a VSK a Medgyesi Gaz Metan második számú együttesét fogadja hazai környezetben. A pontos időpont még nem ismert. Eredmény: Bukaresti Ştiinţa – Csíkszeredai VSK 65:51 (25:8, 16:11, 16:20, 8:12) /csíki pontszerzők: Forreiter 19 (1 x 3), Vita 12 (1 x 3), Lokodi 9 (1 x 3), Deák-Szép 4, Elek 3 (1 x 3), Héjas 2, Váncsa 2/. HN-információ