Egy pontra az éllovastól: Magabiztos udvarhelyi győzelem

Hozta a kötelező győzelmet a VSK Székelyudvarhely másodosztályú férfi kézilabdacsapata, amely könnyedén verte a Vidombáki Sportingot idegenben. A Fogaras–Segesvár rangadó pedig az udvarhelyiek szája íze szerinti végeredményt hozott. Sipos Lóránt tanítványai – VSK Székelyudvarhely – szombaton délután a Vidombáki Sporting otthonában léptek pályára a férfi kézilabda A osztály D csoportjának nyolcadik fordulójában. És bát a mérkőzés toronymagas esélyese az udvarhelyi csapat volt, nem kezdődött jól a meccs és a hazaiak 4–1-re elhúztak. A Sipos Lóránt által irányított együttes előbb zsinórban szerzett öt góllal átvette a vezetést, aztán úgy jegyeztek hét találatot, hogy egyet sem kaptak, így a 23. percben már 12–5-re vezettek. A szünetre összehozták a két számjegyű különbséget (8–18). A második félidőben is végig az udvarhelyiek irányítottak, kézben tartották a párharcot, a különbséget is növelni tudták, így könnyedén zsebelték be a pontokat. Ezen játéknapon nézett farkasszemet a csoport másik két olyan együttese, amelyik szintén azért harcol, hogy a rájátszás felsőházába kerüljön: a Fogarasi VSK és a Segesvári VSK végül 28–28-as döntetlennel zárták a mérkőzést. A VSK Székelyudvarhely ezzel a riválisok döntetlenjével és a Vidombákon aratott győzelemmel feljött a második helyre. A neheze viszont ezután jön, hiszen a következő fordulóban – november 17., 18.00 óra – nagyon fontos összecsapásuk jön. A fogarasiakat látják vendégül a soron következő fordulóban. Egy esetleges győzelemmel könnyen meglehet, hogy zsebben lesz a rájátszás. Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 8. forduló Vidombáki Sporting – VSK Székelyudvarhely 23–37 (8–18) A VSK gólszerzői: Csibi Hunor 8, Jére Róbert 7, Katona Tamás 6, Fekete Róbert 4, Tófalvi Krisztián 3, Hadnagy Lóránt, Ferenczi Botond és Komporály Attila 2-2, Palatka Barna, László Zsolt és Mátyás Demeter 1-1. A forduló további mérkőzései: Kolozsvári U II. – Nagybányai Minaur II. 33–37 (20–14); Fogarasi VSK – Segesvári VSK 28–28 (16–14). A Tordai Potaissa II. – Segesvári CNE mérkőzést ma 12.30 órától rendezik. Az élmezőny: 1. Segesvári VSK 20 pont, 2. VSK Székelyudvarhely 19 p, 3. Fogarasi VSK 19 p.