Egy pont Resicabányáról

Pontot vesztett idegenben a Szé­kelyudvarhelyi Kézilabda Club a felnőtt országos kézilabda-bajnokság 21. fordulójában. Az udvarhelyiek a mérkőzés előtt zsinórban kilenc meccset nyertek, tizedik sikerük egy másodpercen múlt. [caption id="attachment_23897" align="aligncenter" width="1000"]A sírból hozta vissza a meccset az SZKC Resicabányán Fotó: Csedő Attila / Archív A sírból hozta vissza a meccset az SZKC Resicabányán Fotó: Csedő Attila / Archív[/caption] Az újonc resicabányai HC Adrian Petrea ellen lépett pályára idegenben a hazai kézilabda-bajnokság 21. fordulójában a Székelyudvarhelyi KC. A vendégek kilenc, zsinórban aratott sikert követően utaztak Resicabányára, a keretből Szász András egy korábbi sérülése kiújult, műtött térdét fájtatta, így nem lépett pályára. A mérkőzést a hazaiak remekül kezdték, és nyolc perc után már öt góllal vezettek, Vlad Caba 8–2-es állásnál kért időt, ez pedig hatott az SZKC játékosaira, és egy gólra faragták a hátrányt, majd a 28. percben az egyenlítés is sikerült, ám szünetre 13–12-es hazai vezetéssel mehettek pihenni a csapatok. A második félidőben is góllal indítottak a hazaiak, ám a vendégek tudták tartani a lépést, sőt a 34. percben Tálas góljával először vezetett az SZKC, majd Ojleszki is betalált, de a hazaiaknak sikerült faragni a hátrányon. A 43. percben hárommal vezettek a vendégek, de a hazaiaknak sikerült egyre faragni a hátrányt, és fej fej mellett haladtak egészen az utolsó percig a csapatok. Az utolsó percben kiegyenlített a resicabányai csapat, pár másodperccel a vége előtt ismét megszerezte az SZKC a vezetést, de nem tudták azt megtartani: az utolsó másodpercekben egyenlítettek a hazaiak, a találatot egy szabálytalanság előzte meg – a dobó játékos a félkörre lépett –, amit a játékvezetők sajnos nem fújtak be. A döntetlennek köszönhetően a székelyudvarhelyi csapat 49 ponttal továbbra is a harmadik a bajnoki tabellán, a szintén 49 pontos, de jobb gólaránnyal rendelkező CSM Bukarest és az 56 pontos Dinamo Bukarest előtt. Az SZKC legközelebb szerdán lép pályára, 18 órakor a listavezető Dinamo látogat a székelyudvarhelyi sportcsarnokba. Eredmény HC Adrian Petrea Resi­ca­bánya – Székelyudvarhelyi KC 26–26 (13–12). Az udvarhelyi gólszerzők: Markez 10, Ojleszki 4, Tálas 4, Onyejekwe 3, Rusia 2, Mihalcea 2, Sipos 1. Az SZKC felállítása: Jokanovics – Rusia, Onyejekwe, Sipos, Markez, Oj­leszki, Mihalcea (játszott még: Szabó, Orbán – Tálas, Ghiță, Kuzmanoszki). HN-összeállítás