Egy pont Csíkszeredában, egy Bukarestben

Mindkét, a női labdarúgásban szereplő Hargita megyei felnőttcsapat döntetlent játszott a hétvégén. Az FK csíkszereda hazai környezetben a bajnoki címvédő ellen remizett, míg a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a fővárosból hozott el egy pontot.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Tóbik Melánia három lövése célba ért Fotó: László F. Csaba

Pontosztozkodással zár­ták a Hargita megyei felnőttcsapatok a női labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulóját. A csíkiak hazai, míg az udvarhelyiek idegenben játszottak döntetlent.

Tóbik, háromszor

Az FK Csíkszereda a Szuperliga 10. fordulójában a Kolozsvári Universitatea csapatát fogadta, a házigazdák a negyedik, a címvédő pedig az ötödik helyen állt a pontvadászatban a szombati találkozót megelőzően. A házigazdák remekül kezdtek és uralták a játékot, noha két helyzetük is kimaradt, végül a 29. percben Tóbik Melánia megszerezte a vezetést, ám az előny egy percig tartott: Marcu ugyanis egyenlített, majd a 41. percben az ő találatával már a címvédő vezetett.

A második félidőben rengeteg hibával játszott mindkét csapat, főleg a védelmek inogtak elég gyakran, ám több helyzet is kihasználatlanul maradt. Az 54. percben Tóbik is megszerezte második találatát, húsz percig egyenlő volt az állás, ekkor újra a kolozsváriak találtak a csíki kapuba Tabur révén. Az utolsó negyedóra rengeteg izgalmat hozott, előbb a vendégek, majd a hazaiak találták el a kapufát, végül a 87. percben Tóbik triplázott, így az FK Csíkszereda pontot mentett a bajnoki címvédő ellen.
Kollár Péter tanítványai zsinórban negyedik meccsüket hozták döntetlenre és továbbra is a negyedik helyen állnak, míg a címvédő egy helyet rontva immár a hatodik a tabellán. A 11. fordulóban újra házigazda lesz az FK, ezúttal a második helyezett Farult látják vendégül a csíkiak.
A Szuperliga 10. forduló­já­nak eredményei: FK Csík­szereda – Kolozsvári Uni­versitatea 3–3, Marosvásárhelyi SE – Banat Girls 0–4, Alexandria – Temesvári Po­li 1–5, Konstancai Farul – Besz­tercei Gloria 0–1. Az állás: 1. Poli 23 p. 2. Farul 19 p. (23-3), 3. Gloria 19 p. (23-7), 4. FK Csíkszereda 16 p., 5. Banat Girls 14 p., 6. Kolozsvár 13 p., 7. Alexandria 3 p., 8. MSE 0 p.

Egy pont Bukarestből

- Be kell ismerjük, hogy jól felkészült ellenünk a Bukaresti Carmen több volt játékosát is soraik közt tudó Asociația CS Juniorul 2014 együttese

– fogalmazott László Béla, a Vasas Femina klubelnöke. Mint mondta, az idényt igencsak jól kezdő fővárosiak hanyatló formát mutattak az elmúlt hetekben, de a szombati mérkőzésre meglepően jó játékkal rukkoltak elő, a szünetig az előnyt is megszerezték. Bár helyzeteket az udvarhelyi lányok is bőven kialakítottak, a Vasas-lányok játéka igazából az utolsó 20 percre javult fel. Az egyenlítő gólt Maki szerezte meg, a 75. percben szögletből fejelt gyönyörűen az ellenfél kapujába, de a győzelem megszerzésére már túl kevés idő maradt.
Megállás nincs, a Vasas szerdán már a Sepsi OSK lány­csapata ellen játszik a Román Kupa 3. fordulójában, a hétvégén pedig a Bukaresti Fair Play elleni hazai meccsen zárják az őszi idényt. Női lab­darúgó 2. Liga, 8. forduló: Aso­ciația CS Juniorul – Vasas Fe­mi­na 1–1 (1–0).
Az udvarhelyi gól szerzője: Maki (75.)