Egy lépésre az elődöntőtől

Végig mezőnyfölényben játszott az FK Székelyudvarhely a Marosvásárhelyi City’US vendégeként a román teremlabdarúgó-bajnokság negyeddöntőjének első összecsapásán, és sikerült is legyőznie a címvédőt. Vasárnap akár a továbbjutás is meglehet. Esélyesként várhatta a címvédő Marosvásárhelyi City’US elleni teremlabdarúgó negyeddöntő első felvonását a Szé­kelyudvarhelyi FK, amellyel élni is tudtak a Jakab Zoltán által felkészített udvarhelyiek. Remekül kezdődött a találkozó az FK számára, és már a 3. percben Szécsi Barna mesterien emelte át a kimozduló kapus feje felett a Mánya Szabolcstól kapott átadást. A folytatásban is sok helyzetet dolgoztak ki a fiúk, ezek viszont rendre kimaradtak. A nyílt, sok akciót hozó első felvonásban az FK kapusának, Andrei Grigorașnak is adódott bőven védenivalója, ezeket magabiztosan hárította. Minimális előnnyel mehetett az udvarhelyi alakulat a pihenőre. A második felvonásban sem változott a játék képe, még nagyobb mezőnyfölényben voltak az FK játékosai, amelyet viszont nem tudtak gólra váltani. A végjáték viszont meghozta az áttörést: Mánya közelről vette be a kaput. Egy gyors gólváltást követően alakult ki a végeredmény, miután Covaci még szépíteni tudott, de az utolsó percben Miklós bezárta a mérkőzést. Összességében megérdemelten nyerte meg az első mérkőzést az FK, ezzel pedig a fiúk nagy lépést tettek, hogy ott lehessenek az elődöntőben. Folytatás április 23-án, vasárnap 18 órától a városi sportcsarnokban. A párharc az egyik fél két győzelméig tart. Negyeddöntő, első mérkőzés: Marosvásárhelyi City’US – Futsal Klub Székelyudvarhely 1–3 (0–1) /Covaci (38.), illetve Szécsi Barna (3.), Mánya Szabolcs (37.), Miklós Tamás (40.)/. HN-összeállítás