Egy helyet előrelépett az FK

Megtörte hazai nyeretlenségi szériáját az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata, amely épp közvetlen riválisát, a Máramaros megyei Lénárdfalvát gyűrte le. Ezzel a sikerrel Ilyés Róbert csapata már a hatodik a tabellán. A Székelyudvarhelyi FC viszont nyolcadik vereségét könyvelhette el. Ezúttal a Kolozsvári Sănătatea ellen. [caption id="attachment_15863" align="aligncenter" width="620"]Korai volt a csíki öröm Lénárdfalva ellen. Megszenvedtek a 3 pontért Fotó: Halmágyi Zsolt Korai volt a csíki öröm Lénárdfalva ellen. Megszenvedtek a 3 pontért Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Továbbra is felemás teljesítményt nyújtanak a megyei labdarúgócsapatok a harmadik igában. A Székelyudvarhelyi FC nyolcadik vereségét könyvelhette el, míg az FK Csíkszereda megtörte hazai nyeretlenségét. Az Ilyés Róbert–Albu László vezényelte csíki csapat a tabellán két ponttal előtte álló Lénárdfalvát fogadta a 11. fordulóban. Az FK parádésan kezdett. Rögtön az első percben Pataki Zalán volt eredményes, majd három percre rá Majzik szabadrúgásból lőtte ki a bal felső sarkat. Ekkor úgy tűnt, bedarálja ellenfelét a csíki csapat. Nem így történt. A gólok után a vendégek kiegyenlítették a mérkőzést, majd át is vették a játék irányítását. A gólok sem maradtak el. Előbb a 31. percben Andrei David fejesét még bravúrral védte Dávid Norbert, ám az ismétlésre már nem ért oda. A félidő végén pedig csődöt mondott a hazai védelem. Nem sikerült felszabadítani a tizenhatoson belül, majd a labda odakerült Chindehez, aki kapáslövése utat talált a kapuba. A szünet jókor jött. A térfélcserét követően pályára lépett Ilyés Róbert is, aki meghozta a változást. Többször is veszélyeztettek az FK játékosai. A legnagyobb helyzetet épp Ilyés hagyta ki, aki pár méterről tisztán kapva a labdát fölé fejelt. Két perc múlva viszont zörrent a vendégháló. Egy remek kontra után Ilyés–Teut–Györgyi volt a labda útja, végül utóbbi passzolt a hálóba. A hátralevő időben a csíkiak igyekeztek megtartani az eredményt, és bár párszor elbizonytalanodtak a védők, a győzelmet nem engedték ki a kezükből. A Székelyudvarhelyi FC a Kolozsvári Sănătatea vendége volt. A több sebből vérző udvarhelyiek viszont nem feltartott kézzel utaztak el a Kincses Városba. Bár a kolozsváriak végig uralták és irányították a találkozót, sokáig gólképtelenek voltak. Bálint Botond jól állta a sarat a kapuban. A második félidőben az SZFC-nek is akadt helyzete, amelyeket viszont nem sikerült végigvinni. A találkozó fordulópontja a 90. percben jött el, amikor Péter Mózes szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Florin Dan értékesítette, megpecsételve ezzel a székelyudvarhelyi csapat sorsát. A következő fordulóban a Székelyudvarhelyi FC hazai pályán fogadja a Radnóti SK-t, míg az FK Csíkszereda a negyedik helyen álló Nemeszsuki Unirea vendége lesz. [box type="shadow" ]III. liga, 5. csoport, 11. forduló FK Csíkszereda – Lénárdfalva 3–2 (2–2) /Pataki Zalán (1.), Majzik Adrián (4.), Györgyi Arthur (63.), illetve Andrei David (31.), Viorel Chinde (45.)/. Az FK felállítása: Dávid – Székely, Lőrincz, Szőllősi, Tankó (Ilyés, 52.), Majzik, Csürös, Teut (Gâlia, 88.), Czimbalmos, Pataki (Györgyi, 50.), Kovács (Szotyori, 66.). Kolozsvári Sănătatea – Székelyudvarhelyi FC 1–0 /Florin Dan (90. – tizenegyesből)/. Az SZFC felállítása: Bálint – Sebestyén, Rózsa, Demény, Balázsi – Kis, Gál (Berki), Bálint, Péter – Doltea, Gergely (Jankó). A 11. forduló további eredményei: Fugyivásárhely – Zilahi FC 1–0, Radnót SK – Szászrégeni Lendület 1–0, Almásbalázsháza – Nemeszsuki Unirea 0–3, Nagyváradi Luceafărul – Dési Unirea 5–0, Máramarosszigeti CSM – Alsógáldi Industria 1–1. 1. Szászrégeni Lendület 11 8 1 2 23–10 25 2. Alsógáldi Industria 11 8 1 2 23–16 25 3. Nagyváradi Luceafărul 11 7 3 1 25–7 24 4. Nemeszsuki Unirea 11 7 3 1 22–9 24 5. Máramarosszigeti CSM 11 7 1 3 23–12 22 6. FK Csíkszereda 11 6 1 4 15–14 19 7. Lénárdfalvi ASF 11 6 0 5 24–18 18 8. Kolozsvári Sănătatea 11 5 1 5 18–18 16 9. Fugyivásárhelyi SK 11 4 2 5 13–14 14 10. Radnóti SK 11 4 1 6 12–18 13 11. Dési Unirea 11 2 1 8 11–25 7 12. FC Székelyudvarhely 11 2 1 8 9–24 7 13. Zilahi FC 11 1 3 7 8–23 6 14. Almásbalázsfalva 11 0 1 10 13–31 1 [/box] Darvas Attila