Egy győzelem, egy vereség

Az első találkozóját megnyerte, a másodikon viszont vereséget szenvedett a hazai felnőtt jégkorongbajnokság hétvégi fordulójában a Gyergyószentmiklósi Progym. A csapat a pénteki Duna parti találkozóra éppencsak odaért, hiszen a gyergyóiakat szállító autóbusz útközben elromlott, Piatra Neamţ-ról pedig egy másik járművel mentek Galacra, és mindössze húsz perccel a meccs kezdete előtt értek a helyszínre. Ennek ellenére jól ment a Progym játéka, a Dunărea ugyan vezetést szerzett az első félidő közepén, ám Farkas Csaba tanítványai még az első szünet előtt háromszor voltak eredményesek. A házigazdák a második játékrészben zsinórban három gólt szerezve megfordították az állást, ám a Progymnak erre is volt válasza, így a vendégek már a második pihenő előtt visszaszerezték a vezetést. Az utolsó harmadban is remekül hokiztak a gyergyóiak, újabb három gólt ütöttek a hazaiak kapujába, így megnyerték a meccset. Szombaton este viszont feltámadt a bajnoki címvédő, habár az első két játékrész kiegyenlített játékot hozott, a vendégek védelme háromszor kapitulált, gólt viszont csak egyet szereztek a piros–fehérek. Az utolsó játékrészben gyakorlatilag az történt a jégen, amit a Dunărea akart, ennek újabb négy találat lett a vége, így a szombati vereséget egy kiütéses győzelemmel bosszulták meg a galaciak. Az éllovas Sportklubot ugyan beérték pontban a galaciak, ám a csíkiak egy meccsel kevesebbet játszottak, mind a Dunărea. A hazai pontvadászat következő meccsén ma 19 órától a Sportklub a Brassói Coronát fogadja. Eredmények: Dunărea – Progym 4–8 (1–3, 3–2, 0–3) /Durkech (12.), Csernyenko (21.), Krajci (26.), Irimia (34.), illetve Daradics (14.), Kozma (18., 37.), Novak (20., 47.), Kiricsenko (34.), Horvath (57.), Blagoj (59.)/ és 7–1 (2–0, 1–1, 4–0) /Munteanu (3., 57.), Krajci (10., 58.), Góga (28.), Lőrincz (41.), Donika (50.), illetve Novak (22.)/; Sportul Studenţesc – Steaua 5–21 és 2–23. A bajnokság állása: 1. Sportklub 36 pont, 2. Dunărea 36 p., 3. Steaua 34 p., 4. Progym 27 p., 5. Corona 26 p., 6. Sportul 0 p.