Döntősök a csíki lányok

Bejutott a VSK Csíkszereda U14-es lány kosárlabda-csapata az országos bajnokság döntőjébe, miután a csapat a harmadik helyen zárt az I. elődöntő csoportban. A csoport utolsó tornáján a csíkiak háromból két mérkőzést nyertek. Bejutott az országos bajnoki döntőbe a VSK Csíkszereda U14-es lány kosárlabda-csapata, a csíkiak a harmadik helyen végeztek az I. elődöntő csoportban. A csoport utolsó tornáját a hétvégén a fővárosban rendezték, ahonnan a csíkiak két győzelemmel és egy vereséggel tértek haza. A döntő tornát május 17–22. között tartják, egyelőre a helyszínt a hazai kosárlabda-szövetség még nem közölte. A tornán mindkét elődöntő csoport első három helyezettje vesz részt, a fennmaradó két helyért az I. és a II. csoport negyedik helyezettje, valamint a III. csoport első két helyezettje küzd majd meg. Az I. elődöntős csoportot a bajnoki címvédő ISK Alexandria nyerte a Szatmárnémeti LPS és a VSK Csíkszereda előtt, a II. csoportban a Bukaresti 6-os számú ISK lett az első, megelőzve a Gyulafehérvári LPS-t és a Brassói Universitar SK-t. A hétvégi, bukaresti tornán a VSK Csíkszereda 46–30-ra nyert a Bukaresti Raptors és 58–54-re a szászrégeni Al Ceaușianu ISK ellen, míg a Szatmárnémeti LPS-vel szemben 52–44-re maradtak alul a csíki lányok.