Döntőben a lányok

Hatalmas győzelmet aratott tegnap este a magyar női vízilabda-válogatott, amely a Belgrádban zajló Európa-bajnokság elődöntőjében simán verte az olasz válogatottat. A magyarok a fináléban Hollandiával találkoznak. A győztes automatikusan részt vehet a nyáron sorra kerülő riói olimpián. Magabiztos, ötgólos (10–5), győzelmet aratott tegnap este a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokság elődöntőjében Olaszország fölött. A Belgrádban zajló kontinenstorna második elődöntőjében a magyar lányok egy percig sem engedték ki a kezdeményezést a kezükből, rendre ők vezettek. A kegyelemdöfést a harmadik negyedben adták meg, amikor 3–0-ra hozták a negyedet, és ekkor már kialakult az ötgólos előny. Az utolsó nyolc percben az olaszok semmit nem tudtak kezdeni. A magyar lányok a fináléban a spanyolokat büntetőkkel legyőző Hollandiával találkoznak, akikkel a csoportkör első meccsén már összefutottak. Akkor a hollandok szétzilálták a magyar lányokat és könnyed 14–10-es sikert könyvelhettek el. A döntőt ma este 21.15-kor rendezik. A férfiaknál a magyar válogatott tegnap este Montenegró ellen szintén elődöntőt játszott, ám a mérkőzés lapzárta után ért véget. A férfiak mezőnyében a döntőt szombaton 18.45-tól rendezik, míg a kisdöntőt 17.15-tól. A románok a kilencedik helyért szállnak vízbe Franciaország ellen 11.30-tól. Utóbbi meccsnek nagy a tétje, hiszen a győztes részt vehet az olimpiai selejtező tornán. Hn-összeállítás