Dániát kell verjék az elődöntőért

A Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében az Ambros Martín irányította Románia fontos lépést tett az elődöntőbe jutás felé azzal, hogy 30–28-ra legyőzte Csehországot. A magyarok alaposan megszorongatták Norvégiát, de végül egygólos vereséget szenvedtek. A magyar válogatott 24–23-ra kikapott a címvédő és világbajnok norvég csapattól a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének keddi játéknapján. Az már a meccs előtt biztos volt, hogy a pont nélküli magyar együttes nem juthat az elődöntőbe. Janurik Kinga után Triscsuk Krisztina is megsérült, így ő sem léphetett pályára a helsingborgi mérkőzésen. Ennek ellenére a magyar csapat jól vetette bele magát a meccsbe, bár a félidő közepére sikerült a norvégoknak meglépniük, a végére csak kettővel mehettek. A fordulást követően jól beleálltak a meccsbe Görbiczék, és összejött a fordítás is. A hajrát viszont már nem bírták, és végül egygólos vereséget szenvedtek (24–23). A román válogatott Csehországgal játszott létfontosságú meccset az elődöntőbe jutásuk szempontjából. Az újfent Cristina Neagu vezette románok hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, de a csehek ezúttal sem szakadtak le ellenfelükről, az első félidőben többször is feljöttek egy gólra, és ha kicsit okosabban játszanak a szünet előtt, szorosabb is lehetett volna az állás (17–14). A csehek a folytatásban kétszer is utolérték ellenfelüket, 23–23 után ráadásul emberelőnyben játszhattak, de a vezetést nem tudták átvenni. A románok újra el tudtak menni hárommal, pedig sorra kapták a két perceket, ami igencsak felidegesítette Ambros Martínt. A hajrában a csehek akár egyenlíthettek volna, de végül ők kaptak gólt (30–28). A románok az elődöntőért meccselnek a dánokkal. HN-összeállítás