Csoda kell a Sepsi OSK-nak a felsőházi részvételért: Növelte előnyét a listavezető

Újabb döntetlent ért el a Sepsi OSK a hazai labdarúgó 1. Ligában, így a háromszékiek immár tizenegy ikszelésnél tartanak a 2019/2020-as idényben. A hétvégén zajlott 23. fordulóban több rangadót is rendeztek, amely alaposan átrendezte a tabella élét. A címvédő Kolozsvári CFR immár hétpontos előnnyel listavezető. Három hazai és három vendégsiker mellett egy döntetlen született a hazai labdarúgó 1. Liga 23. fordulójában. Az egyetlen döntetlent a Sepsi OSK érte el a FC Hermannstadt vendégeként, a háromszékiek a 2019/2020-as idényben immár a tizenegyedik ikszelésüknél tartanak. A sepsiszentgyörgyiek felsőházba jutása lassan szertefoszlani látszik, ugyanis hét pontra vannak a hatodik helyezettől, az alapszakaszban pedig még csak kilenc pont szerezhető, így egyre valószínűbb, hogy idén a Sepsi OSK az alsóházban folytatja márciustól a pontvadászatot. Pénteken az U Craiova – Gaz Metan rangadóval indult a 23. forduló, az oltyánok magabiztos sikert aratva, a második helyre léptek a tabellán, míg a medgyesiek immár nem felsőházi rájátszást érő helyen tanyáznak. Szombaton kora délután a két utolsó helyezett csapat játszott egymás ellen, és némi meglepetésre a sereghajtó Voluntari vendégként nyert az Academica ellen, megszerezve a gárda idénybeli második sikerét. Késő délután Nagyszebenben lépett pályára a Sepsi OSK, amely a 13. percben megszerezte ugyan a vezetést, azonban ötvenhárom perccel később a FC Hermannstadt egyenlíteni tudott. Újabb két perc elteltével Šafrankonak sikerült a duplázás, ám a meccs hajrájában a nagyszebeni nyomást nem bírta a háromszéki gárda, így Debeljuh is duplázott a 84. percben, a két csapat pedig döntetlennel zárt. Egyébként az eredmény egyik csapatnak sem kedvezett, a Sepsi OSK felsőházba jutási reményei nagyjából elszálltak, míg a nagyszebeniekre az alsóházban várnak kemény küzdelmek majd, hiszen a pontok felezésével – amelyre az alapszakasz végén kerül sor – a Hermannstadt nagyon közel lesz a kiesést jelentő helyekhez. A nap utolsó meccsén a Dinamo legyőzte az Astrát, így a fővárosiak hétről öt pontra csökkentették hátrányukat az utolsó felsőházi rájátszást érő helyezettel szemben, míg a giurgiui alakulat a másodikról a harmadik helyre csúszott vissza a tabellán. Vasárnap délután az FC Bo­toșani legyőzte a Chindiát Târ­goviștén, így a moldvai gárda fellépett a tabella hatodik helyére, este pedig az éllovas Kolozsvári CFR a meccs hajrájában szerzett találattal nyert a FCSB ellen, a bukarestiek visszacsúsztak a negyedik helyre, míg a kincses város csapata immár hét pontra növelte előnyét üldözőjével szemben. A forduló utolsó meccse is hozott némi izgalmat, ugyanis a Poli Iași-nak mindössze két perc kellett ahhoz, hogy megszerezze a vezetést a Viitorul ellen, ám a konstancaiak a hajrában kétszer is bevették a moldvaiak kapuját, így továbbra is felsőházi rájátszást érő helyen maradtak a tabellán, míg az ősszel menetelő moldvaiak most már azért küzdhetnek, hogy elkerüljék a kiesést jelentő zónát. A következő fordulóban erdélyi rangadót rendeznek Med­gyesen, amelyen a kolozsvári CFR növelheti előnyét, a Gaz Metannak viszont égető szüksége van minden pontra ahhoz, hogy az első hatban zárja az alapszakaszt. A Sepsi OSK a Poli Iași-t fogadja, vasárnap este pedig a Viitorul az U Craiova ellen játszik hazai közönség előtt, ennek a mérkőzésnek is óriási lesz a tétje, főleg a hazaiak számára, hiszen a tengerpartiak egy vereség esetén akár a hetedik helyre is visszacsúszhatnak, igaz, ehhez kellene a Gaz Metan és a FC Botoșani győzelme is. Eredmények, állás, műsor 1. Liga, 23. forduló: Universitatea Craiova – Medgyesi Gaz Metan 3–1 (2–1) /Cicâldău (8., 26.), Ćosić (62), illetve Constantin (37.)/; Academica Clinceni – FC Voluntari 1–2 (1–1) /Şut (8.), illetve Simonovski (13.), Căpăţână (56.)/; Nagyszebeni FC Hermannstadt – Sepsi OSK 2–2 (0–1) /Debeljuh (66., 84.), illetve Šafranko (13., 68.)/; Bukaresti Dinamo – Astra Giurgiu 2–0 (0–0) /Perović (65.), Grigore (73.)/; Chindia Târgoviște – FC Botoşani 0–1 (0–0) /Dugandžić (89.)/; Kolozsvári CFR – Bukaresti FCSB 1–0 (0–0) /Vinícius (79.)/; Politehnica Iaşi – Konstancai FC Viitorul 1–2 (1–0) /Omoh (2.), illetve Zoua (80.), Iancu (85.)/. 1. Kolozsvári CFR 23 14 5 4 49–16 47 2. Universitatea Craiova 23 12 4 7 34–23 40 3. Astra Giurgiu* 23 13 4 6 33–23 40 4. Bukaresti FCSB 22 12 3 7 33–25 39 5. Konstancai Viitorul 23 11 5 7 43–27 38 6. FC Botoşani 23 9 9 5 31–28 36 7. Medgyesi Gaz Metan 23 10 6 7 30–28 36 8. Bukaresti Dinamo 23 9 4 10 34–37 31 9. Sepsiszentgyörgyi OSK 23 6 11 6 27–23 29 10. Nagyszebeni FC Hermannstadt 23 5 9 9 23–38 24 11. Politehnica Iaşi 23 5 7 11 23–32 22 12. Chindia Târgovişte 23 5 6 12 25–43 21 13. Academica Clinceni 23 4 8 11 28–44 20 14. FC Voluntari 22 2 5 15 15–41 11 *= három ponttal büntetve A 24. forduló műsora: péntek: Astra – Chindia (20.30); szombat: Gaz Metan – Kolozsvári CFR (20); vasárnap: Sepsi OSK – Poli Iaşi (14.30), FC Voluntari – Dinamo (17), Viitorul – U Craiova (20); hétfő: FC Botoşani – FC Hermannstadt (17.30), FCSB – Academica (20).