Csíkszeredai vereség a román tengerparton

Jól indult, de rosszul végződött a VSK Csíkszereda konstancai szereplése a hazai férfi kosárlabda-bajnokság negyedik fordulójában. Lászlófy Botond tanítványai az első negyedben még vezettek az ABC Athletic Neptun ellen, ám a házigazdák a nagyszünet előtt fordítani tudtak, végül pedig könnyedén nyerték a meccset. A csíkiak sérülésekkel küzdenek, emiatt „lerövidült a cserepad”. Remek kezdés, közepes folytatás, rossz zárás – talán így lehetne jellemezni röviden a VSK Csíkszereda teljesítményét a hazai férfi kosárlabda-bajnokság negyedik fordulójának mérkőzésén. Pénteken délután Lászlófy Botond tanítványai Konstancán szerepeltek, az ABC Athletic Neptun ellen az elmúlt években rendre nyerni tudtak a csíkiak, ám ez a hétvégén nem sikerült. A mérkőzést jól indították a vendégek, két és fél perc alatt zsinórban nyolc pontot szereztek úgy, hogy a tengerpartiaknak ezalatt nem sikerült a gyűrűbe találniuk. Ekkor azonban időt kért a hazaiak edzője, három perc alatt pedig meg is fordították az állást úgy, hogy zsinórban szereztek kilenc pontot, miközben a csíkiaknak nem sikerült befejezni a támadásokat. Innen viszont talpra álltak a vendégek, és elhúztak öt ponttal, de a hazaiaknak ezt is sikerült ledolgozniuk, az első negyed hajrájában viszont a csíkiak kétpontos előnyre tettek szert. Az első pihenőt követően kiegyenlített játék folyt, ugyan folyamatosan vezettek a tengerpartiak, ám a vendégeknek mindig sikerült faragni a hátrányt és meccsben maradniuk. Egészen a nagyszünet előtti száz másodpercig, ekkor a konstancaiak pontos dobásait csíki támadóhibák követték, így tízpontosra nőtt a hazaiak előnye a meccs felénél. A harmadik negyedben egyszerűen nem találta meg a ritmust a vendég csapat, hat és fél perc telt el az első csíki pontig, miközben a hazaiak sem jeleskedtek nagyon, de addigra már húsz pont volt az előnyük. Az utolsó játékrészben már sokkal kényelmesebben játszott az ABC Athletic, hiszen tetemes volt az előnye, igaz, a csíki támadások közül is több célba ért, de a vereség már elkerülhetetlen volt. – Egy kissé rosszul indítottuk a bajnokságot, nem pont erre számítottam, de sok van még a végéig. Sajnos „rövid a cserepad”, főleg irányító poszton vagyunk bajban, mert a csereemberünk sérült, így harminc percnél is többet kell pályán lennie a játékirányítónknak. Ezen a szinten már huszonöt perc is soknak számít – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda edzője hozzátette, a védelemre nincs panasza, ellenben a támadójáték sokszor akadozik. – A védekezéssel az eddigi négy bajnokin és két Románia-kupa-meccsen nem volt baj, ám a támadójátékunk akadozik. A szezon első fele zsúfolt volt mérkőzések szempontjából, és sajnos vannak játékosaink, akik nem bírják a terhelést, ennek egyik oka a rövid cserepad. Természetesen egy-két kihagyott ziccer, célba nem érő dobás miatt fellép a frusztráltság is, ekkor zsinórban jönnek a hibák a középpályán és támadásban, az ellenfél pedig ezeket ügyesen használja ki. A következő időszakban azon leszünk, hogy kielemezzük a hibáinkat, és megpróbálunk erősíteni ott, ahol eddig a leggyengébbnek bizonyultunk – tette hozzá Lászlófy Botond. A csíkiak szombaton hazai közönség előtt játszanak, az Erőss Zsolt Arénában a VSK Csíkszereda vendége a Bukaresti Steaua lesz. Eredmények Férfi kosárlabda országos bajnokság, 4. forduló: Konstancai Athletic Neptun – VSK Csíkszereda 72:48 (14:16, 24:12, 18:8, 16:12) /a csíki pontszerzők: Mihajlo Bogdanovic 18 (1x3), Branislav Vujadinovic 11, Lazar Djurovic 7 (1x3), Lock Wan Lam 4, Kelemen Norbert 3 (1x3), Nicolae Marin Ciucă 3, Zerkula Zoltán 2/. VSK Temesvár – VSK Focșani 85:70, VSK Ploiești – FC Argeș Pitești 70:74, VSK-ESK Nagyvárad – ESK Nagyszeben 81:66, VSK Craiova – VSK Galac 72:61. A Bukaresti Dinamo – VSK Târgu Jiu találkozó lapzárta után ért véget, a Bukaresti Steaua – Bukaresti Rapid találkozót ma 18 órától játsszák.