Csíki kosárvereség

A vártnál könnyebben győzte le a VSK Focșani a hazai férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában a VSK Csíkszereda csapatát. Az Erőss Zsolt Arénában játszott találkozón a vendégek pontosabb triplát érő dobásai döntöttek. Rangadónak indult, ám a félidőben eldőlt a VSK Csíkszereda és a VSK Focșani közötti, a hazai férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulóbeli mérkőzése. Az Erőss Zsolt Arénában szombat este rendezett meccs első öt percében szoros volt az állás, a vendégek viszont két triplát érő dobással megléptek, és innentől irányították a meccset. Érdekesség, hogy az első negyed utolsó négy és fél percében csak egyetlen pontot érő dobást láthatott a közönség. A vendégek a második negyedben is folyamatosan növelték előnyüket, a nagyszünetre tizennyolc pontos vezetés mellett mentek pihenni. A szünet után 18 és 23 pont között ingadozott a vendégek előnye, az utolsó játékrészben a csíkiak ugyan jobbnak bizonyultak két ponttal, ám a vendégek az első három játékrészben mutatott teljesítményüknek köszönhetően behúzták a győzelmet. Eredmény: VSK Csíkszereda – VSK Focșani 58:79 (10:19, 13:22, 13:18, 22:20). A hazaiak pontszerzői: Lam 14 (1x3), Bogdanovic 14, Lufile 12, Vujadinovic 9 (1x3), Djurovic 5 (1x3), Ionescu 2, Cioacătă 1, Zerkula 1.