Csíki győzelem a székely rangadón

Másodszor csapott össze a Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, amely összecsapás ezúttal is román bajnoki meccsnek is számított. Az igencsak fordulatos összecsapást ezúttal a kék-fehérek húzták be, rendes játékidőben.

Nagy várakozás előzte meg a Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub Erste Liga és a román jégkorong bajnoki rangadót. A felek az idei szezonban már egyszer találkoztak és azt a GYHK húzta be 8–7 arányban, hosszabbítás után. Azon találkozó a Szabó-Papp afféról is szólt, amely végén a csíkiak kapitánya 12 fordulós eltiltást kapott.

Ezúttal egyik sportoló sem játszott. A találkozót viszont a GYHK erőtől duzzadva kezdte és a fölényük a 15. percben érett góllá. Az első felvonás viszont kelleténél hamarabb ért véget, miután Gyergyószentmiklós fölé egy vihar érkezett és pár lámpatest nem bírta a szeszélyes időjárást. A játékvezetők pedig az öltözőbe küldték a csapatokat.

Az előírt pihenőt követően a GYHK szinte azonnal növelte előnyét, így 2–0-val fordultak neki a második harmadnak egy gyors térfélcserét követően. Az első 20 perc után el lehetett mondani, hogy az idei szezon leggyengébb első 20 percét tudta le a kék-fehér alakulat.

A Sportklub pedig elkezdett zárkózni. Egy kettős fórt Szkacskov értékesített nyílttá téve a meccset. Innentől kezdve kőkemény meccs alakult ki kemény ütközésekkel, illetve helyzetekkel. Egy ütközés során viszont a Sportklub elveszítette egy újabb játékosát. DiDiomete könyökkel taglózta le Rokaly Szilárdot, aki nem is tudta folytatni a találkozót.

A záró harmadot alaposan megnyomta a Sportklub. Becze gólja az egyenlítést jelentette, majd jött Kuljas és Péter Andor találata is. Kettővel ment a Sportklub. A GYHK-ban viszont volt lélekjelenlét és az utolsó 10 percre átlépve egyenlítettek. A hazai öröm viszont nem tartott sokáig, hiszen pár másodperc alatt Stach volt eredményes. A hajrára a Sportklub remekelt és nem engedte visszajönni a meccsbe a hazai alakulatot.

A nap többi meccsén nem született meglepetés. A Ferencváros Miskolcon, a MAC HKB Győrben, míg az Újpest Debrecenben tudott győzni. Igaz az Újpest alaposan megszenvedett, ellenben a MAC-al, amely valósággal kiütötte a Győrt.

Manavian a fedélzeten

Tovább bővül a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának légiós állománya. A kék-fehérek a szezon kezdete óta mindössze három légióst foglalkoztatnak Stach, Polák, illetve Kubát személyében. A klub vezetősége ezúttal a védelemre összpontosított és egy francia válogatott játékos aláírását szerezte meg.

Örömmel jelentjük be, hogy Antonin Manavian személyével tovább erősítjük a hátsó alakzatunkat. A tapasztalt francia válogatott hátvéd nem ismeretlen számunkra, évekig erősítette a Fehérvári testvér kék-fehér egyesületet. Manavian Budapesten csatlakozik a csapatunkhoz.” – áll a csapat közleményében.

A 34 esztendős Manavian végigjárta az összes lépcsőfokot, ami a francia válogatottat illeti. Pályafutása nagy részét hazájában töltötte, de megfordult az ECHL-ben, Dániában, vagy épp az EBEL-ben. Utóbbi helyen több csapatban is, de a jégkorongszurkolók számára a Fehérvár AV19-ben töltött három év a legmeghatározóbb. Védő létére remekel a támadásokban. Kékvonalas lövése pedig „életveszélyes”. Személyében Kuljas igazi vetélytársat kapott.

Az idei szezonban klubcsapatban nem játszott, ám a francia válogatottal ott volt a rigai olimpiai selejtezőn, ahol mindhárom meccsen jégre lépett. Egy gólt szerzett és azt pont Magyarország ellen érte el.

Elpáholták a Sapientiát

A GYHK – Sportklub összecsapás mellett további egy román bajnokit játszottak a hétvégén, amelyen a Bukaresti Steaua a Sapientia U23 együttesét fogadta Brassóban. Az egyetemista csapatnak viszont túl nagy falat volt az egyre jobban összekovácsolódó Steaua, amely légiósai vezérletével kiütötték a Sapientiát.

Erste Liga, eredmények

Péntek: Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub 4–5 (2–0, 0–1, 2–4) /Vincze P. (15.), Orbán (19., 53.), Haaranen (50.), illetve Szkacskov (24.), Becze (42.), Kuljas (45.), Péter A. (48.), Stach (54.)/

Debreceni EAC – Újpesti TE 1–2 (0–0, 1–1, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel /Turcotte (24.), illetve Coatta (21.), Just (65. - GWS)/.

Miskolci DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC 1–5 (0–0, 0–1, 1–4) /Kiss B. (58.), illetve Nagy G. (31.), Tóth A. (42., 44., 60.), McFadden (59.)/.

Győri ETO HC – MAC HKB Újbuda 3–10 (1–3, 2–3, 0–4) /Szalma (15.), Bödök (29.), Páterka (37.), illetve Pápa (8.), Schlekmann (11., 31., 41.), Pozsgai (20.), Djumics (30.), Izacky (39.), Ritter (48.), Kreisz (49.), Molnár (58.)/.

Román bajnokság, eredmény

Bukaresti Steaua – Sapientia U23 9–0 (2–0, 4–0, 3–0) /Misnikov (8.), Martinov (17., 32., 52., 56.), Georgescu (21.), Polozov (25., 29.), Abdullin (60.)/.