Cseh Laci aranyérmes

Újabb aranyat szerzett a magyar küldöttség a Kazanyban zajló vizes világbajnokságon. Tegnap délután Cseh László 200 méter pillangón esélyeshez méltóan versenyzett. Hosszú Katinka viszont az ötödik lett 200 m gyorson. [dropcap]C[/dropcap]seh László a 200 méteres pillangóúszásban aranyérmet szerzett, Hosszú Katinka a 200 méteres gyorsúszásban az ötödik helyen végzett tegnap a kazanyi vizes világbajnokságon. Az egriek úszója 1:53.48 perccel diadalmaskodott úgy, hogy a harmadik forduló után átvette a vezetést, és remekül hajrázva már nem engedte át az első helyet másnak. Cseh, aki 50 méter pillangón hétfőn bronzérmet nyert a tatár fővárosban, 2005 után szerzett újra világbajnoki címet. Kedd este bronzérmet szerzett Kapás Boglárka 1500 méteres gyorsúszásban. Kapás Boglárka a táv első negyedében megbújt a hatodik helyen, de ahogy haladt előre a verseny, úgy zárkózott fel az előtte lévőkre. Kapás a hajrát is remekül bírta, ráadásul a dán Lotte Friis nagyon elfáradt, így a magyar versenyző bravúros teljesítménnyel harmadikként csapott a célba. Cseh László a magyar csapat negyedik medencés érmét szerezte meg Kazanyban, mivel hétfőn Hosszú Katinka megnyerte a 200 vegyest, Kapás Boglárka pedig kedden harmadik lett 1500 gyorson. Nem lesz címvédés A magyar válogatott 8–7-re kikapott Olaszországtól a kazanyi vizes világbajnokság keddi esti összecsapásán – a Benedek-csapat nem jutott be a legjobb négy közé a férfi vízilabdatornán. Ezzel pedig az is eldőlt, hogy a válogatott nem tudja megvédeni világbajnoki címét. A negyeddöntő elveszítése után az 5–8. helyért játszik a magyar válogatott a folytatásban. Itt az ellenfél a szerbektől vereséget szenvedő Amerikai Egyesült Államok lesznek. Az elődöntőben horvát–görög és szerb–olasz meccseket rendeznek. A női mezőnyben a magyar válogatott végül a kilencedik helyet szerezte meg, miután tegnap délután legyőzte a brazil válogatottat. A lányok alaposan kitömték a dél-amerikai csapatot, hiszen nem kevesebb mint 15 góllal nyertek. Eredmények: férfiak, negyeddöntő: Olaszország – Magyarország 8–7 (2–2, 1–2, 2–1, 3–2); nők, a 9. helyért: Magyarország – Brazília 22–7 (5–2, 6–2, 6–0, 5–3).