Csapatversenyben második lett a sportklub: Három csíki sportoló nyert Románia-kupát

Sikeresen zárták a csíki sportolók a műkorcsolya Románia-kupát. A felnőttek kategóriájában két csíkszeredai sportoló nyerte el a trófeát, az ifjak között is van egy aranyérmes. Hargita megyéből három klub sportolói vettek részt az elmúlt hétvégén tartott viadalon, a Csíkszeredai Sportklub a csapatversenyben a második helyen zárt. Népes csíki küldöttség vett részt az otopeni-i viadalon. Hárman trófeával tértek haza Az otopeni-i Țiriac Aréna adott otthont az elmúlt hét végén a műkorcsolya Románia-kupának, amelyen az országból tizenöt klub versenyzői vettek részt. Hargita megyéből két csíkszeredai, az ISK és a Sportklub, valamint a csíkkarcfalvi Felcsík SK sportolói indultak a viadalon, Bogyó-Löffler Mária és Simon Mária tanítványai közül hárman megnyerték kategóriájuk versenyét, egy sportoló a második, egy pedig a harmadik helyen zárt. A felnőttek viadala csíkszeredai sikerekkel zárult, a férfiak versenyét Kecskés Dórián, a nőkét Ureche Andreea nyerte, ugyancsak az első helyen zárt a novice intermediate kategóriában Tulit Lehel. A Románia-kupa küzdelmeit követően a szabadidős kategória számára is szerveztek egy országos versenyt, amelyen három csíkszeredai klub, az ISK, a Sportklub és a VSK sportolói indultak, és minden résztvevőt díjaztak a verseny szervezői. A csíkiak helyezései Felnőttek: férfiak: Kecskés Dórián (Sportklub) 1. hely; nők: Ureche Andreea (ISK), 1. hely. Novice intermediate: fiúk: Tulit Lehel (Sportklub) 1. hely; lányok: Ráduly Réka (ISK) 4. hely, Bartalis Hajnalka (Sportklub) 6. hely. Novice basic: fiúk: Karda Oszkár (Felcsík SK) 3. hely, Domahidi Dóczi Bálint (Sportklub) 5. hely; lányok: Antal Bernadett (ISK) 4. hely, Csíki Tünde (Sportklub) 12. hely, Gábor Bernadett (SIK) 13. hely, Balázs Kitty 17. hely, Nagy Boglárka (mindketten Sportklub) 19. hely. Cubs: lányok: Domahidi Dóczi Ágnes (Sportklub) 8. hely, Fülöp Kata (SIK) 13. hely. Chiks: fiúk: Assy George (Sportklub) 2. hely. Csapatverseny: 1. Bukaresti Edu Sport, 2. Csíkszeredai Sportklub, 3. Bukaresti Gheorghe Cornel SE. Szabadidős kategória: Tulit Asztrid, Tulit Ingrid (mindketten Sportklub), Condrea Rebeca, Domokos Eszter (mindketten ISK), Lőrinczi-Mátéfi Janka, Lőrinczi-Mátéfi Nóra, Popovics Ivett, Popovics Noel, Lőrincz Henrietta, Kedves Eszter Orsolya, Salamon Ágota. Edzők: Bogyó-Löffler Mária (Sportklub), Simon Mária (ISK) és Kedves Éva (VSK).