Cristiano Ronaldo rekordot döntött

Öt labdarúgó-világbajnokságon is bevette ellenfele kapuját Cristiano Ronaldo, ezzel rekordot döntött a portugál sztár.

A rekordot jelentő gól előtti pillanatok Fotó: fifa.com

A halálcsoportnak is nevezett G jelű négyes nyitómeccse svájci fölénnyel kezdődött, ám az első nagy lehetőség mégis a kameruniak előtt adódott, Sommer azonban a helyén volt. A gyors kontrákra berendezkedő afrikaiak veszélyeztettek többet, ám az első félidőben nem született gól. Fordulás után viszont rögtön, Shaqiri beadása után Embolo lőtt hat méterről Onana hálójába. A svájci csatár szülőhazája ellen szerzett gólt, érthető módon nem is ünnepelte első világbajnoki találatát. A 66. percben Onana mutatott be óriási bravúrt Vargas közeli lövésénél, a hajrában Seferovic ziccert szórakozott el, de több gól már nem esett. A Szelídíthetlen oroszlánok nagyon össze kell kapják magukat, ha valóra akarják váltani az egykori klasszis, Samuel Eto`o jóslatát, miszerint Kamerun lesz a világbajnok. G csoport, 1. forduló: Svájc – Kamerun 1–0 (0–0). Gólszerző: Embolo (48.).

A H csoport első mérkőzésén Uruguay és Dél-Korea nem jutott dűlőre, habár a meccs nem volt izgalommentes: a 44. percben Godín fejelése, majd a 89. percben Valverde lövését követően csattant a labda a koreaiak jobb kapufáján, de gól nem született, így a vb negyedik gól nélküli döntetlenjét jegyeztük a torna 14. meccsén.
A csoport második meccsén a 65. percben Cristiano Ronaldo értékesített tizenegyese rekordot jelentett: a portugál az első focis, aki öt vébén is gólt szerzett. Nyolc perccel később a ghánai csapatkapitány ugyan kiegyenlített, de csak öt percig volt döntetlen az állás, két perc alatt kettőt lőttek a portugálok. Ghána ugyan szépített, de a meccset az európaiak nyerték. H csoport, 1. forduló: Uruguay – Dél-Korea 0–0, Portugália – Ghána 3–2 (0–0). Gólszerzők: Ronalod (65.), Joao Félix (78.), Leao (80.), illetve Ayew (73.), Bukari (89.).