Országos rekord gyaloglásban

Az elmúlt időszakban három versenyen indult a csíkszeredai Gentiana SE két veterán atlétája, Imre István és Benő Zoltán.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Fotó: Gentiana SE

A Bukarestben tartott félmaratoni futóversenyen a 65-69 évesek korcsoportjában Imre István a harmadik helyen zárt. Nagyszebenben a tízezer méteres szaladó és gyalogló országos bajnokságon Imre István korcsoportjában a második lett, míg Benő Zoltán a 75-79 évesek között országos rekordot döntve győzött. Az elmúlt hétvégén Pitești adott otthont a terepfutó országos bajnokságnak, itt Imre István nyolcezer, Benő Zoltán pedig 5600 métert teljesített, mindkét csíkszeredai veterán atléta a harmadik helyen zárt. Egy hónapos vakáció vár az atlétákra, július 25-én viszont Prahova megyében a hegyifutó országos bajnokságon már indulnak a csíki sportolók.