Boszniában versenyeztek a csíki tájfutók

Eredményesen zárták a Szarajevó környéki tájfutóversenyeket a csíki tájfutók, akik közül többen is érmekkel tértek haza.

Szép Zoltán
Becsült olvasási idő: 1 perc
Fotó: VSK Csíkszereda

Augusztus 23–27. között első alkalommal szerveztek tájfutó-Délkelet-Európa-bajnokságot Bosznia-Hercegovinában. A megmérettetés a korábbi Balkán-bajnokság utódja. A verseny helyszíne Szarajevó és környéke volt. A balkáni helyszín nemcsak történelmileg gazdag, de sport tekintetében is az 1984-es téli olimpia helyszíne volt. A szarajevói olimpiai helyszíneken nemcsak az idő vasfoga, hanem a boszniai háború is nyomot hagyott. A téli olimpiára épített Igman-hegy lesiklópályái és a trebevići bobpálya is súlyos károkat szenvedett a kilencvenes évek elején. A tájfutók előbb Szarajevó Skenderija nevű negyedét vették birtokba, ahol a sprintpróbát rendezték, majd ezt követően az Igman-hegy erdőiben futottak. A VSK Csíkszereda tájfutói közül hárman, Ráduly Réka, Andrei Gălățeanu és Daria Gălățeanu a romániai válogatott színeiben versenyeztek, míg Ráduly Annamária és Ráduly Róbert Kálmán a veterán-Délkelet-Európa-bajnokságon indult. A csapat többi csíki tagja a Szarajevó Open nevű kupán állt rajthoz.