Besztercei és szebeni sikerek

Közel háromszázhatvanan vettek részt szombaton az immár nyolcadik alkalommal rendezett Tusnád Maratonon. A férfiaknál besztercei, a nőknél szebeni siker született, a győztesnek kevéssel több mint másfél órára volt szüksége ahhoz, hogy a 23 kilométeres, közel ezerméteres szintkülönbségű távot legyőzze. A hazai versenyzők mellett több magyarországi résztvevője is volt a viadalnak. [caption id="attachment_30345" align="aligncenter" width="620"]A futóverseny egyéni férfi nyílt győztese A futóverseny egyéni férfi nyílt győztese[/caption] Remek időjárási körülmények között zajlott le szombaton a 8. Vitalion Tusnád Maraton nevet viselő országúti futóverseny, amelyre a hazai amatőr és hivatásos sportolók mellett több magyarországi személy is részt vett. A verseny rajtja Tusnádfürdőn, a római katolikus templomnál volt, az érkezést a Szent Anna-tó partján alakították ki. A viadalra 257 egyéni sportoló és 36 váltó összesen száz taggal nevezett. A résztvevők a Tusnádfürdő – Sepsibükszád – Szent Anna-tó közötti 23 kilométert teljesítették, az útvonalon négy helyen voltak frissítő pontok, négy helyen pedig zenei pontok is voltak kialakítva, a csíkszentsimoni, a bánkfalvi, a tusnádi és a csíkszenttamási gyerekek zenével biztatták a futókat a pálya szélén, összesen 160-an. A szervezők az egyéni női és férfi versenyek dobogósait pénzzel jutalmazták, mindkét kategóriában az elsők 500-500, a másodikak 400-400, a harmadikok pedig 300-300 lejt kaptak, a viadal összdíjazása 2400 lejt tett ki. A férfiaknál a besztercei Bălan Nicolae diadalmaskodott 1 óra 34:42 perces idővel, míg a nőknél a szebeni Daniela Elena Cârlan lett az első 1 óra 44:51 perccel. A váltók között az erdőszentgyörgyi FeelGood Team–Boys (Csizmadia Mihály Zsolt, Ilyés Loránd, Takács Szabolcs) volt a leggyorsabb, a trió 1:28:58 óra alatt teljesítette a távot. A dobogósok Férfiak: nyílt és 19–39 évesek: 1. Nicolae Bălan, 2. Tamás Viorel Zoltán (Marosvásárhely), 3. Kovács Attila (Csíkszereda); 18 évesek: 1. Máté Zsolt, 2. Török Dávid (mindketten Csíkszereda); 40–49 évesek: 1. Papp Mihály (Marosszentkirály), 2. Gergely Zoltán Mihai, 3. Pócsi Attila (Nagykálló, Magyarország); 50–59 évesek: 1. Kozomos Lajos (Szováta), 2. Voicu Culai (Galac), 3. Popa Ioan (Parajd); 60 év fölöttiek: 1. Sângeorgean Lazăr, 2. Fekete Antal, 3. Fulica Ioan. Nők: nyílt és 19–39 évesek: 1. Daniela Elenena Cârlan (Szeben), 2. Veliscu Maria Magdalena (Bukarest), 3. Tempeanu Ilinca Maria; 18 évesek: 1. Török Eszter (Csíkszereda); 40–49 évesek: 1. dr. Majorosi Éva (Szeged), 2. Jakab Enikő (Székelyudvarhely), 3. Vieru Anda (Galac); 50–59 évesek: 1. Szabó Irén (Sepsiszentgyörgy), 2. Hajnal Csilla (Kiskunfélegyháza); 60 év fölöttiek: 1. Fazakas Margit (Várpalota). Váltók: férfiak: 1. FeelGood Team–Boys (Erdőszentgyörgy), 2. ISK Sepsiszentgyörgy, 3. Veteránok (Csíkszereda; Csiszér Csongor, Túros Endre, Orbán József); nők: 1. ISK Sepsiszentgyörgy, 2. FeelGood Team–Girls (Székelyudvarhely; Bencze Csilla, Nagy Enikő, Szalló Réka), 3. MMDSZ Sportszakosztály (Székelyudvarhely; Varga Diána, Szikszai Sára, Brenner Dóra), 4. Jamaro (Tusnádfürdő; Albert Henrietta, Bakó Szidónia, 3. Székely Szende); vegyes váltó: 1. Gravity (Marosbogát), 2. FeelGood Runners (Székelyudvarhely; Albert Levente, Balázsy Hajnalka, László Szilárd), 3. Run&Sun (Bukarest). Kopacz Gyula