Bajnok az FK Csíkszereda U19-es csapata

Történelmi fegyvertényt hajtott végre az FK Csíkszereda U19-es csapata, amely nem csak hogy bejutott a román bajnokság Elit Ligájának a fi náléjába, hanem hátrányból fordítva meg is nyerte azt, legyozve az egyeduralkodónak számító Konstancai Viitorult. Az FK Csíkszereda bajnoki gyozelmének köszönhetoen a 2021/2022- es idényben indulhat a korosztályos Bajnokok Ligájában, vagyis az UEFA Youth League-ben. Csíki szempontból történelmi mérkőzésre volt kilátás a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) központjának számító Mogoșoaián, ahol az FK Csíkszereda volt a Konstancai Viitorul kihívója az U19- es Elit Liga fi náléjában. Mondhatjuk úgy is, hogy a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia a Gheorghe Hagi Akadémiával találkozott. A tengerparti alakulat az elmúlt öt esztendőben ötször játszott fi nálét, amelyből négyet be is húzott. Egyetlen döntőbeli vereségüket még 2017-ben szenvedték el, amikor 4–3 arányban kikaptak a Bukaresti Dinamótól. Az idén is ők indultak toronymagas favoritként. A Keleti csoport alapszakaszát ugyanis 21 győzelem mellett egy vereséggel tudhatták le. Az elődöntőben pedig kettős győzelemmel – 2–1 és 7–0 – abszolválták a Medgyes elleni házi feladatot. Igaz, az FK Csíkszeredának sem volt miért szégyenkeznie, hiszen ők is csont nélkül húzták be a Nyugati csoportot. Az FK ugyanis 22 mérkőzéséből 18-at megnyert, és három döntetlenje mellett egy vereséget szenvedett. Kilenc pontot vert rá a második Medgyesi Gaz Metanra. Majd a sorozat elődöntőjében kettős győzelemmel búcsúztatta a FCSB alakulatát.Mondhatjuk a két legjobb alakulat került a fináléba. Amely viszont egyáltalán nem indult jól csíki szempontból. A 7. percben Albert kellett bemutasson egy hatalmas védést Dănuleasa fejesénél. Hét percre rá már ő is tehetetlen volt. A csíki védelem teszetoszasága mellett Andronache szerezte meg a vezetést a Viitorulnak. A folytatásban is a Viitorul akarata érvényesült, és úgy nézett ki, hogy nem következik be a csoda. Az első csíki helyzetet a 22. percben jegyezhettük, amikor Rotar fejese kevéssel mellé ment. Igaz, a teljes félidőt a Viitorul uralta, és csak a piros-fekete védelmen és Alberten múlott, hogy maradt az 1–0. A fordulást követően egy jóval agreszszívebb és masszívabb csíki csapat futott ki a pályára. Ennek pedig meg is lett az eredménye. Az 59. percben egy szép akció végén Barabás futott el a jobb oldalon, majd a laposan középre tett labdájára Rotar robban és egyenlített. A Viitorult szemmel láthatóan megfogta a gól. A törekvés ugyan megvolt bennük, de az FK taktikusabban játszott, és erőnlétileg is több volt bennük. Utóbbi megállapítás a 79. percben igazolódott be, amikor egy saját térfélen szerzett labdával Szabó ugratta ki a csereként beálló Botorokot, aki két védő mellől kibújva lőtt a hosszúba. Előny itt! A hátralevő időben a Viitorul igyekezett újítani, de az FK játékosai mindent megtettek a győzelem érdekében. Minden pimasz lehetőséget bevetettek az idő pörgetésére a számos sárgalapos fi gyelmeztetés ellenére. Tették mindezt sikerrel. Az FK nyert, és a 2020/2021-es idényben ők képviselhetik Romániát az UEFA Youth League-ben, azaz az ifi Bajnokok Ligájában. Hab a tortán, hogy Casiadi-Bakó Soma lett a bajnokság legjobbja, azaz az MVP-je. U19-es Elit Liga, dönto, eredmény FK Csíkszereda – FC Viitorul Konstanca 2–1 (0–1) /Rotar (59.), Botorok (79.), illetve Andronache (14.).