Bajnok a VSK Csíkszereda

Megnyerte a Székely Nemzeti Bajnokság U12-es kiírását a VSK Csíkszereda lány kosárlabdacsapata. A csíkiak közül hárman is különdíjat kaptak. Székelyudvarhely nélkül rendezték meg az utolsó tornát. [caption id="attachment_50407" align="aligncenter" width="1000"] A csíki lányok nyerték a Székely NB-t[/caption] Véget ért a kosárlabda Székely Nemzeti Bajnokság az U12-es lánycsapatok számára, a döntő tornát pénteken Ozsdolán tartották meg. A kiírás szerint négy csapat szerzett jogot arra, hogy érmekért harcolhasson, ám a Vendor Székelyudvarhely nem jelent meg Ozsdolán, így nem rendeztek elődöntőket és helyosztókat, hanem a tornarendszer mellett döntöttek a szervezők és résztvevők. Ahogyan az alapszakaszban, úgy a döntő tornán is remekeltek a csíki lányok. Nagy Kinga Katalin és Endes Tünde tanítványai az első meccsen Kovászna és Ozsdola közös csapatát győzte le, majd a KSE Kézdivásárhely elleni sikerrel be is biztosították bajnoki címüket. A második helyért a két háromszéki csapat harcolt, a csatát a KSE nyerte. A bajnoki cím mellett több különdíjat is a VSK-s lányok hozhatták el. A legtöbb pontot Botár Boróka szerezte, így ő lett a kosárkirály(lány), a legjobb védőnek Erőss Abigélt választották, a 10 éves Szatmári Júlia pedig a legfiatalabb játékos volt. A torna legjobb ötösében is helyet kapott egy csíkszeredai, Ionescu Dianát beválasztották az All Star csapatba. Eredmények: VSK Csíkszereda – Kovászna/Ozsdola 17:6, VSK – KSE Kézdivásárhely 26:9, KSE – Kovászna/Ozsdola 24:14. A Székely Nemzeti Bajnokságot a VSK Csíkszereda nyerte a KSE Kézdivásárhely és Kovászna/Ozsdola közös csapata előtt. A VSK összetétele: Botár Boróka, Csiby-Gindele Csenge, Erőss Abigél, Illyés Ágota, Illyés Dorottya, Ionescu Diana, Keresztes-Nyirő Anna, Okos Dóra, Péter Boróka, Sánta Blanka, Sólyom Boglárka, Szatmári Júlia, Tiboldi Luca, Tódi Barbara, Tompos Tamara, Veress Vanda. Edzők: Endes Tünde és Nagy Kinga Katalin. HN-összeállítás