Az Újpest áll az Erste Liga élén

Három mérkőzést sikerült lejátszani a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján, amely végén az Újpest örvendhetett a legjobban, hiszen két helyet is sikerült előrelépniük, és rögtön az első helyre röpültek. A Ferencváros némi meglepetésre vereséget szenvedett. Vendéggyőzelmek születtek a jégkorong Erste Liga mindhárom lejátszott mérkőzésén. Lejátszott, hiszen a Miskolci DVTK Jegesmedvék – Győr ETO HC összecsapást zöldasztalnál a hazaiak nyerték, miként a győriek elleni hétvégi meccseket is játék nélkül az erdélyi csapatoknak írják jóvá. A budapesti Tüskecsarnok két birtokosa, a Ferencváros és a MAC HKB Újbuda csapott össze a keddi nap slágermeccsén. A mérkőzés első harmada visszafogott játékot hozott, a másodikban viszont mindkét csapat magára talált, sok helyzetet alakított ki, gólt azonban csak a MAC HKB Újbuda szerzett Djumic révén. Az utolsó harmadban Fowlie fórban egyenlített, de Schlekmann gyorsan újra megszerezte a vezetést egy szép góllal. Sőt, Tóth Gergely távoli lövése a fradista bekk korcsolyájáról pattant be saját kapujába, így kettővel vezetett a MAC HKB Újbuda. Azonban nem sokáig, Bohunicky találata az 57. percben visszahozta a zöld-fehér reményeket, de Schlekmann újabb gólja a végén lezárta a meccset. A Fradi egymás után két rangadót veszített el, és ez az első helyébe került. Az első helyébe, hiszen Dunaújvárosban bár a házigazda Acélbikák csapata szerezte meg a vezetést Németh Árpád góljával, de az Újpesti TE az első harmad végén egyenlített Suter révén. A csatár lőtte a következő találatot is a 36. percben, innen pedig a lila-fehérek nem engedték ki kezükből a meccset. A második és az utolsó felvonás végén is lőtt még egy-egy gólt a vendégcsapat, a vége könnyed győzelem lett. Az Újpest zsinórban aratott ötödik győzelmét követően átvette a vezetést az Erste Liga tabelláján, igaz, több meccse van, mint a Csíkszeredai Sportklubnak és a Ferencvárosnak. A nap harmadik meccsét Székesfehérváron rendezték, ahol a Debrecen volt a Titánok vendége. A hajdúsági alakulat esélyt sem adott a házigazdáknak, és ötgólos győzelmet arattak. A DEAC hétvégén Erdélyben kellene jégre lépjen, meg nem erősített információk szerint nem fognak elutazni, hiszen a koronavírus őket is megtizedelte... Lapzártánkig hivatalos bejelentés viszont nem született. Taratuhin visszatér Csíkszeredába Félévnyi németországi kitérő után újra a Csíkszeredai Sportklubot fogja erősíteni Andrej Taratuhin. A Sportklub kedden Jevgenyij Lapenkov szerződtetését jelentette be, tegnap pedig egy, a csíkiak számára nem ismeretlen írt alá a kék-fehérekkel. Andrej Taratuhin 2017 és 2021 között már játszott a csíki csapatnál, ahol rendre pont/meccses átlag környékén teljesített. A jelenlegi szezont a német harmadosztályú EV Füssennél kezdte, 11 mérkőzésen 4 gólt lőtt és 7 gólpasszt jegyzett, aztán a karácsonyi időszakban felbontotta a szerződését, hogy Csíkszeredába igazolhasson. Taratuhin várhatóan már pénteken, a DEAC ellen felveszi újra a kék-fehér mezt, amennyiben megrendezik a találkozót. Erste Liga Dunaújvárosi Acélbikák – Újpesti TE 1–4 (1–1, 0–2, 0–1) /Németh Á. (12.), illetve Suter (20., 36.), Just (40.), Coatta (58.)/. Ferencváros – MAC HKB Újbuda 2–4 (0–0, 0–1, 2–3) /Fowlie (48.), Bohunicky (57.), illetve Djumics (28.), Schlekmann (52., 60.), Tóth R. (56.)/ Fehérvári Titánok – Debreceni EAC 1–6 (0–2, 0–2, 1–2) /Krasnican (51.), illetve Almási (3.), Sándor (16.), Karmajev (31.), Spirko (36., 44.), Sági (57.)/ Miskolci DVTK Jegesmedvék – Győr ETO HC 5–0 (játék nélkül). A ligát az Újpest vezeti 66 ponttal a 65 pontos Ferencváros, a 64 pontos Sportklub és az 54 pontos Gyergyói HK előtt.