Az elődöntőért mérkőznek

Lezárult a Jégkorong Erdély Liga U12-es korosztályának alapszakasza, a sorozatot a Felcsík SK nyerte. Habár az alapszakasz utolsó meccsét szerdán játszották, az egyik negyeddöntő párharca is lezárult, kisebb meglepetésre a Kisinyov jutott az elődöntőbe. Véget ért a 2015/2016-os Jégkorong Erdély Liga (THL) U12-es kiírásának alapszakasza, kialakultak a negyeddöntő párosításai, sőt egy párharc már le is zárult. A kilenccsapatos nemzetközi bajnokságban négy Hargita megyei, egy fővárosi, egy sepsiszentgyörgyi, egy ploiești-i, egy kisinyovi csapat, valamint a Kézdivásárhely és Brassó közös gárdája indult. Az alapszakaszban összesen 72 találkozót rendeztek, csapatonként 16-16-ot. Az első helyen a Felcsík SK végzett 43 ponttal az ugyancsak 43 pontos ISK Gyergyószentmiklós A előtt, a két csapat között a helyezést az egymás elleni találkozók eredményei döntötték el. Az ISK Csíkszereda 36 ponttal lett a harmadik, míg a negyedik helyen a HC Bikák-KSE Corona zárt 28 ponttal, a kézdivásárhelyi–brassói közös csapat az egymás elleni eredményeinek köszönhetően előzte meg az ugyancsak 28 pontos Kisinyovi Gloriát. A 6. helyen a Sepsiszentgyörgyi KirályPingvinek gárdája végzett 16 ponttal, a Steaua 15 ponttal a hetedik lett, míg az ISK Gyergyószentmiklós Bucsin csapata 4 ponttal a 8. helyen zárt. A fent nevezett nyolc csapat játszik a negyeddöntőben, míg az alapszakasz-utolsó Olimpia Ploiești számára – amely 3 ponttal az utolsó lett az alapszakaszban – véget ért a THL. Egy negyeddöntő már lezárult, kisebb meglepetésre a kisinyoviak elütötték a továbbjutástól a brassói–kézdivásárhelyi csapatot. Eredmény: HC Bikák KSE-Corona – Gloria 3–4; 4–3 és 5–6. A másik három negyedöntő párosítása: Felcsík SK – ISK Gyergyó Bucsin; ISK Gyergyó A – Steaua; ISK Csíkszereda – KirályPingvinek. Minden párharc egyik fél második győzelméig tart. A győztesek az elődöntőbe jutnak, a vesztesek pedig helyosztókat játszanak. A Gloria Chișinău már elődöntős.