Átvették az aranyérmeket az FK focisai

Hazai pályán aratott egygólos győzelemmel fejezte be a szezont az FK Csíkszereda felnőtt női labdarúgócsapata. Az élvonalba való feljutást egy héttel korábban kiharcoló gárda tagjai a Navobi Iași elleni találkozó lefújása után vehették át az aranyérmeket és a bajnoki kupát. Szépszámú szurkoló gyűlt össze a vasárnap lejátszott összecsapáson, a hangulatról a Lokálpatrióták és magyarországi vendégek is gondoskodtak, így nagyszerű hangulatban kezdődhetett a mérkőzés. A jászvásári csapat már a meccs elején jelezte bátor játékával, hogy nem csupán a mérkőzést követő díjátadóhoz kíván asszisztálni. Ezzel együtt nagyobb helyzetek a hazaiak előtt adódtak, a 27. percben a csíkiak gólfelelőse Bartalis Barbara lőtt zúgó felső kapufát. A szünet előtti utolsó percben azonban semmi nem mentette meg a Navobit a góltól. Ezúttal is Bartalis volt a főszereplő, a szezon során 31 találatig jutó támadó Nyéki Anna szöglete után fejelt a hálóba (1–0). Az első félidőben az eredmény már nem változott. A második 45 perc elején megduplázta az előnyét az FK, Balázs Eszter távoli góljának tapsolhatott a lelkes közönség. Érdekes körülmények között szépített a jászvásári csapat. A 77. percben büntetőhöz jutottak a moldvaiak, Salamon kivédte Grădinariu tizenegyesét, ám a kipattanóért folytatott harcban Györgyicze újra büntetőt érően szabálytalankodott. A második 11-est Răduc értékesítette. A hajrában növelhette volna előnyét a Csíkszereda, azonban maradt a minimális különbség. A mérkőzés után a lányok átvehették a jól megérdemelt aranyérmeket és magasba emelhették a bajnoki kupát, hogy aztán a közönséggel közösen énekeljék el a székely himnuszt. Eredmény: FK Csíkszereda – Navobi Iași 2–1 (1–0) /Bartalis (44.), Balázs (47.), illetve Răduc (80.)/.