Hirdetés

Alapítvány irányítja a Székelyföldi Kézilabda Akadémiát

HN-információ

 

 

Együtt növünk fel! névvel, Ilyés Ferenc elnökletével alapítványt hozott létre a határon túli magyar utánpótlás kézilabdázás támogatására a Magyar Kézilabda Szövetség. A szövetség mellett a magyar kormány által is támogatott alapítvány idén nyártól átveszi a Székelyföldi Kézilabda Akadémia működtetését.


Ilyés Ferenc elnökletével, Együtt növünk fel! névvel alapítványt hozott létre a határon túli magyar utánpótlás kézilabdázás támogatására a Magyar Kézilabda Szövetség. A szövetség közleményében megjegyzi, hogy szívén viseli a határon túli magyar kézilabdát, az elmúlt néhány hónap pedig több időt biztosított számára programjai átgondolására. Az MKSZ elnöksége arra az elhatározásra jutott, hogy a sportág határon túli támogatására a leghatékonyabb működési forma az alapítványi, ezért létrehozta az Együtt növünk fel! alapítványt a határon túli magyar utánpótlás kézilabdázás támogatására. Az alapítvány célja a történelmi Magyarország területén kialakítandó, a nemzettudatra épülő, az egészséges életmóddal és a versenysporttal összefüggő kézilabda-specifikus kiválasztás, felkészítés, versenyeztetés és szakemberképzés.
Az alapítvány támogatja az együttműködési megállapodások megkötését hazai és külföldi sportszervezetekkel az utánpótláskorú játékosok versenyeztetése céljából, a gyermek és ifjúsági kézilabdatornák szervezését, a szakemberek díjazását, a sportoláshoz szükséges tárgyi feltételek javítását, a kiemelkedő eredményeket elért csapatok edzőtáboroztatását, a legjobb utánpótlás-játékosok menedzselését (ezzel összefüggésben ösztöndíjakat állapíthat meg és folyósíthat), a szakemberek továbbképzését és jutalmazását.
A szövetség mellett a magyar kormány által is támogatott alapítvány idén nyártól átveszi a Székelyföldi Kézilabda Akadémia működtetését.
Az alapítvány kuratóriumának elnöke Ilyés Ferenc székelyudvarhelyi származású kézilabdázó, a Magyar Kézilabda Szövetség határon túli magyar kézilabdáért felelős elnöki megbízottja, a kuratórium tagjai Juhász István sportakadémia-központ vezető és Jakab Árpád, a határon túli magyar kézilabdázásért felelős főtitkári megbízott (az MKSZ részéről), valamint a székelyföldi kézilabdázás részéről Sipos Lóránt, a partiumi kézilabdázás részéről pedig Nagy Flórián. Az MKSZ elnöksége az ügyvezető igazgatói teendők ellátására, a napi ügyek operatív vezetésére Jakab Árpádot kérte fel, a pénzügyi, gazdasági munkát pedig Péter Attila vállalta el.
Amint a járványügyi helyzet megengedi, a kuratórium a tervek szerint első ülését Székely-
udvarhelyen tartja meg, ekkor tárgyal érdemben a Szejke Sport Klub vezetőségével, az Iskolás Sportklubbal és az önkormányzattal való együttműködésről.
Megalakulása óta teljes mértékben a Magyar Kézilabda Szövetség fedezi a Székelyföldi Kézilabda Akadémia kiadásait, ugyanakkor szoros kapcsolatot ápol, és lehetőségeihez mérten minden segítséget megad a Szejke Sportklubnak is, hiszen a szövetségben is fontosnak tartják, hogy a székelyföldi kézilabdázók szülőföldjükön sportolhassanak a lehető legmagasabb szinten. 
– A Magyar Kézilabda Szövetség az elmúlt években bebizonyította, hogy szívén viseli a határon túli magyar kézilabda sorsát, és továbbra is kiemelt feladatának érzi a székelyföldi, partiumi, délvidéki és felvidéki kézilabda támogatását. Az elmúlt hetek, hónapok több időt biztosítottak számunkra programjaink átgondolására, egy még kecsegtetőbb jövőkép felvázolására. Ennek eredményeként a Magyar Kézilabda Szövetség elnöksége arra az elhatározásra jutott, hogy a sportág határon túli támogatására a leghatékonyabb működési forma az alapítványi, ezért létrehozzuk a szervezetet, amelynek neve: Együtt növünk fel! – alapítvány a határon túli magyar utánpótlás kézilabdázás támogatására. Úgy vélem, ez a projekt túlmutat a Kárpát-medencei magyar kézilabdázás egyszerű támogatásán. A Magyar Kézilabda Szövetség szakmai és anyagi segítsége olyan löketet tud adni a határon túli és ezáltal az anyaországi magyar kézilabdázásnak is, ami hosszú évekre megalapozhatja a majdani sikereket. Ezekben a gyerekekben nem mellékesen nemcsak a kézilabdázás, a játék öröme a közös nevező, hanem a magyarságtudat is. Azt szoktam mondani, a határon túli magyar gyermekek legerősebb izma a szívük – ha ehhez hozzáadjuk az MKSZ segítését, akkor csodálatos dolgok születhetnek meg ebből a projektből – mondta megkeresésünkre Jakab Árpád ügyvezető.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!