A szünetben még vezettek: Kikapott a VSK

Vereséggel kezdte a hazai férfikosárlabda országos bajnokság középszakaszát a VSK Csíkszereda. Lászlófy Botond tanítványai jól indították a Târgu Jiu elleni mérkőzést idegenben, a szünetben még vezettek, ám a házigazdák az utolsó negyedben javukra fordították a meccset és végül nyolcpontos különbséggel nyertek. Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget szombaton a VSK Csíkszereda férfi kosárlabdacsapata a hazai bajnokság középszakaszának első fordulójában. A csíkiak a VSK Târgu Jiu elleni mérkőzésen a szünetben még vezettek, ám az utolsó negyedet a házigazdák megnyomták és végül nyolcpontos különbséggel nyerték meg az összecsapást. Lászlófy Botond edző tanítványai jól indították a meccset, az első percben ők szerezték a találkozó első három pontját, s ugyan a hazaiak igyekeztek szorossá tenni a találkozót, a csíkiak fokozatosan növelni tudták előnyüket, mely a hetedik percre tízpontosra nőtt. Az első negyed hajrájában a házigazdák megfelezték ugyan hátrányukat, sőt a második negyed elején már csak három pont volt a csíkiak előnye, ám a vendégek három perc alatt nyolc pontot szereztek, így Lászlófy Botond tanítványai tizenegyre növelték a különbséget. Ekkor viszont a házigazdák ritmust váltottak, a csíkiak pedig sem támadásban, sem pedig védekezésben nem vették fel a ütemet, így a Târgu Jiu-i csapat három perc alatt ledolgozta a tizenegy pontos hátrányát. Innentől felváltva vezettek a csapatok a nagyszünetig, amelyre a csíkiak mehettek kétpontos előnnyel. A pihenőt követően sem változott túl sokat a játék képe, hol a csíkiak, hol a hazaiak vezettek, de a két csapat között nem volt nagyobb a különbség, mint hat pont. a harmadik játékrészt végül háromegységnyi előnnyel a hazaiak zárták. Az utolsó negyed elején zsinórban hat pontot szerzett a Târgu Jiu-i csapat, Lászlófy Botond időt kért, de ezt követően is a hazaiak szereztek még négy pontot, így az utolsó hét percre tizenhárom pontra nőtt a vendéglátók előnye. A csíkiak próbálkozásaira a hazaiak is tudtak válaszolni, a hajrában a vendégeknek sikerült faragni a hátrányból ugyan, ám végül a Târgu Jiu-i gárda nyolcpontos különbséggel behúzta a meccset. – Két egyforma képességű csapat között a pillanatnyi forma döntött. A meccset jól kezdtük, nekünk minden bejött, az ellenfélnek majdnem semmi, az utolsó negyed pedig az elsőnek a teljes ellentéte volt: a házigazdáknak minden, nekünk majdnem semmi nem jött össze – nyilatkozta a mérkőzésről Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda edzője hozzátette, egy remek védekezéssel rendelkező csapatot nagyon nehéz volt feltörni a gyűrű alatt. Majdnem egy hónapos szünet következik a bajnokságban, hiszen a válogatott világbajnoki selejtezőket játszik, ezért a szakszövetség úgy döntött, a felnőtt-pontvadászat minden szinten vakációzik. – A következő három mérkőzésen vendéglátók leszünk, az első két meccs biztosan még a Sepsi Arénában lesz, de reménykedem, hogy március közepén az Erőss Zsolt Arénában léphetünk majd pályára a szombati legyőzőnk, a VSK Târgu Jiu ellen – mondta lapunknak Lászlófy. Eredmények Férfikosárlabda-ob, középszakasz, Kék csoport: VSK Târgu Jiu – VSK Csíkszereda 85:77 (17:22, 20:17, 23:18, 25:20). A csíki pontszerzők: Diawara 27 (4x3), Ryan 20 (4x3), Lufile 12, Mocrițchi 7 (2x3), Cergic 6 (2x3), Medgyesi 5 (1x3). ABC Athletic Konstanca – VSK Máramarossziget 101:86. A csoport állása: 1. ABC Athletic 21 pont (6/9), 2. Târgu Jiu 20 p. (5/10), 3. VSK Csíkszereda 18 p. (3/12), 4. Máramarossziget 18 p. (3/12).