Zárták az alapszakaszt a futsalosok

Túl van az alapszakaszon a teremlabdarúgó 1. Liga, kedden az FK Székelyudvarhely begyűjtötte a kötelező három pontot és negyedik helyről kezdi a rájátszást, melynek végén minden bizonnyal a bronzéremért fog küzdeni.

Ezúttal Udvarhely hozta a kötelezőt Fotó: Hodgyai István

Kedden kora este az utolsó játéknapján is túl jutott a hazai teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasza, bár a felsőházi rájátszás résztvevői már korábban ismertek voltak: Galaci United, Temesvári CFR, Dévai VSK és FK Székelyudvarhely.

A bajnokság zárófordulójából két találkozót már vasárnap lejátszottak, mindkettőn magabiztos hazai győzelem született: a sereghajtó Simándi Sólymok 6–2-re legyőzte az utolsó előtti Dévai West csapatát, a Dévai VSK pedig 9–0 arányban hengerelt a Bodzavásári Luceafărul ellen.

Az alapszakasz három utolsó mérkőzése keddre maradt, köztük az udvarhelyi találkozó is, amelyen az FK a Mausoleul Mărăşeşti csapatát látta vendégül. A Vrancea megyeiek nemigen tudtak borsot törni a hazaiak orra alá, Udvarhely 4–0-ra hozta az első félidőt, a vendégek csak a pihenő után 5–0-nál tudtak szépíteni. Ezt követően a találkozó kissé átment edzőmérkőzésbe, a hazaiak kicsit gyakorolták a lehozott kapus taktikáját, végül 7–2 arányban húzták be a győzelmet.

Hazai siker született a nap másik két találkozóján is, a Sepsi-SIC 8–6-ra legyőzte a Marosvásárhelyi VSK-t, a Galac pedig 4–3-ra verte a Temesvárt, így veretlenül zárta az alapszakaszt. A felsőházi rájátszásba mind a négy csapat tovább viszi a pontjait, a Galac 52-öt, a Temesvár 43-at, a Dévai VSK 39-et, az FK Udvarhely pedig 34-et. Hat forduló során mindenki játszik mindenkivel, ezt követően az első két helyezett a bajnoki trófeáért mérkőzik meg, a harmadik és negyedik helyezett pedig a bronzéremért.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz 18. (utolsó forduló)
Simándi Sólymok – Dévai West  6–2
Dévai VSK – Bodzavásári  Luceafărul 9–0
Galaci United – Temesvári CFR 4–3
Sepsi-SIC – Marosvásárhelyi VSK 8–6
FK Székelyudvarhely – Mausoleul Mărăşeşti 7–2