A Corona nyerte a Román Kupát

Ahogyan azt várni lehetett, a házigazda Gyergyói HK és a Brassói Corona vívta a jégkorong Román Kupa idei döntőjét. Az egy év szünet után újra megrendezett sorozat után a kupa ezúttal Brassóba vándorolt.

Nagy csatát hozott a Román Kupa döntője Fotó: Szász Adorján

Nem született meglepetés a Gyer­gyó­szent­mik­ló­son sorra került Román Kupa Final Fourjában, a Gyergyói HK és a Brassói Corona vívta a döntőt. A torna felvezetőjén a Brassói Corona 7–1-re gyűrte le a Bukaresti Steauát, majd az elődöntő másik összecsapásán a GYHK kapott gól nélkül szintén hattal verte székelyföldi riválisát, a Háromszéki Ágyúsokat.
A tegnapi finálé a várakozásoknak megfelelően kemény összecsapást hozott. A vendégcsapat volt élesebb a kapu előtt, hiszen Valcharék háromszor is előnybe kerültek a meccs során, de a Gyergyói HK háromszor is visszajött a meccsbe. A fordulópont az 56. percben jött el, amikor a Cenk alattiak előnybe kerültek. Időt kértek, rendezték a sorokat, és Valchar révén negyedjére is megszerezték a vezetést. A GYHK az utolsó két percre lehozta kapusát, de nem jutott eredményre. A Román Kupa 2024-ben Brassóba került.

Román Kupa, Final Four
Elődöntők: Bukaresti Steaua – Brassói Corona 1–7 (1–2, 0–5, 0–0) /Pauliny (8.), illetve Valchar (9.), Cornet (10.), van Wormer (22.), Schaber (32., 40.), Piché (39.)/; Gyergyói HK – Háromszéki Ágyúsok 6–0 (1–0, 2–0, 3–0) /Sylvestre (14.), Sárpátki (22., 26., 49.), Tranca (46.), Tamminen (46.)/
Kisdöntő: Steaua – Háromszéki Ágyúsok 5–4 – aranygóllal (2–1, 1–1, 1–2, 1–0) /Pauliny (3.), Timaru (15.), Martinov (21., 64.), Filip (59.), illetve Szabó (19.), Ilyés (27., 56.), Molnár Z. (43.)/.
Döntő: Gyergyói HK – Corona 3–5 (1–1, 0–1, 2–3) /Sándor Székely (11.), Bodó (43.), Sárpátki (54.), illetve Cornet (8.), Gajdó B. (34.), Valchar (49., 58., 60.)/.