WTCC

Michelisz Norbert a második helyen zárta az idei túraautó-világbajnokság hetedik állomásán a második futamot, amelyet tegnap rendeztek. A magyar pilóta a Le Castellet-ben található Paul Ricard pályán rendezett első futamon az ötödik helyen zárt, a második futamon pedig sokáig, 13 körön át vezetett, ám két körrel a vége előtt megelőzte őt José María López. Michelisz az idei világbajnokság során harmadszor állhatott a dobogóra, mindhárom alkalommal a második futamok bizonyultak sikeresnek a magyar pilóta számára. A Zengő Motosport Honda pilótája a Hungaroringen megnyerte, Oroszországban a harmadik, Franciaországban pedig a harmadik helyen zárta a második futamot. A franciaországi verseny pontszerzői: 1. futam: 1. Sébastien Loeb, 2. Yvan Müller, 3. José María López, 4. Ma Csing Ha (mind Citroen C-Elysée), 5. Tom Chilton (Chevrolet Cruze), 6. Michelisz Norbert, 7. Tiago Monteiro, 8. Gabriele Tarquini (mind Honda Civic), 9. Mehdi Bennani (Citroen C-Elysée), 10. Jaap Van Lagen (Lada Vesta); 2. futam: 1. José María López, 2. Michelisz Norbert, 3. Ma Csing Hua, 4. Yvan Müller, 5. Gabriele Tarquini, 6. Hugo Valente, 7. Tom Coronel (mindketten Chevrolet Cruze), 8. Tom Chilton, 9. Mehdi Bennani, 10. Rickard Rydell (Honda Civic). A bajnokság Portugáliában folytatódik július 12-én, ahol Vila Real utcáin alakítanak ki pályát majd a mezőny számára.