Visszavágott a nagyváradiaknak a VSK Székelyudvarhely

Pár nap leforgása alatt két bajnoki meccset játszott a VSK Székelyudvarhely másodosztályú férfi kézilabdacsapata, előbb hazai pályán simán verték a sereghajtó galaciakat, míg tegnap kora délután Nagyváradon sikerült visszaadni a helyi VSK-nak a hazai pályán elszenvedett vereséget. Sipos Lóránt tanítványai őrzik első helyüket a felsőházi rájátszásban. Első helyről várhatta a férfi kézilabda-baj­nok­ság fel­ső­há­zi rájátszásának visszavágóit a VSK Székelyudvarhely csapata. Igaz, megosztott első helynek örvendhettek a székelyudvarhelyiek a VSK Resicabányával egyetemben. A Sipos Lóránt által felkészített udvarhelyi csapat a visszavágók sorát egy hétközi meccsel, majd egy nagyváradi kiszállással folytatta. A székelyudvarhelyi sportcsarnokban a sereghajtó VSK Galac ellen az elvárás egyértelműen a győzelem volt, amely kérésnek meg is feleltek a hazaiak. Rögtön öt góllal szórták meg a vendégeket, majd negyed óra elteltével szinte meglett a két számjegyű különbség is, amelyre végül 25 percet kellett várni (21–11). A második félidőben sem változott a játék képe. A VSK Székelyudvarhely játékosai dobták a gólokat, így Sipos Lóránt lehetőséget adott minden meccsre nevezett játékosának a játékra. A végére így zárkózni tudtak a vendégek, de a tíz közte megmaradt. Tegnap kora délután már sokkal nehezebb dolga a volt az udvarhelyieknek, hiszen Nagyváradon kellett helytálljanak, akiktől hazai pályán vereséget szenvedtek. A Sipos Lóránt által irányított gárdát a visszavágás vágya fűtötte, miután az odavágók során 31–28-ra vesztettek. Jól indult a mérkőzés, a jó védekezésnek és kapusteljesítménynek köszönhetően rögtön 3-4 gólos előnyt tudtak kialakítani a vendégek, akik a 12. percben 9–5-re vezettek. A hazaiak képtelenek voltak szorossá tenni a párharcot az első félidőben, rendre volt az udvarhelyieknek mindenre válaszuk, így a különbség megmaradt a szünetig (15–19). A második felvonás elején visszaengedték a meccsbe a házigazdákat, a 34. percben még 17–22 állt az eredményjelzőn, a 40. percben pedig már 24–23. Kezdődhetett minden elölről. Ez a felzárkózás nem törte meg a vendégek lendületét, akik rendezték soraikat, újból kezdett működni mind a védekezésük, mind pedig a támadásuk. Visszaállították a háromgólos előnyüket, az 50. percben már 26–29 volt a vendégek javára. A végjátékban erre még rátettek, magabiztosan szerezték meg a három pontot, ezzel pedig továbbra is ott vannak a tabella élén a VSK Resicabányával. A következő fordulóban a VSK Székelyudvarhely a szintén közvetlen rivális VSK Fogarast fogadja, akiktől az odavágók során vereséget szenvedtek. A találkozót pénteken 18 órától játsszák a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban.