Vegyes eredmények

Vesztes mérkőzésen mutatkozott be a női Nemzetek Ligájában a román felnőtt válogatott.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 2 perc
Az U15-ös válogatottban három székelyföldi lány is szerepelt Fotó: FRF

Egy góllal alulmaradt a román felnőtt női válogatott a Nemzetek Ligája horvátországi bemutatkozó mérkőzésén. Az FK Csíkszereda labdarúgója, Herczeg Andrea a hajrá perceiben szállt be.

Eredmény:
Női Nemzetek Ligája: Horvátország – Románia 2–1.
Gyulafehérváron edzőtáborozott az FK Csíkszereda tehetségeit, Balog Boglárkát és Szőke Esztert is soraiban tudó U17-es női válogatott, amely két találkozót vívott Bosznia-Hercegovina ellen. Az elsőt végigjátszották az FK-s lányok, a második, vesztes mérkőzésen a kapuban Balog nem kapott lehetőséget, Szőke Eszter a kezdőcsapatban szerepelt. Eredmények: Románia – Bosznia-Hercegovina U17 1–1 (1–0) és 0–1 (0–0).
Győzelemmel kezdte az UEFA Development Tourt a női, U15-ös válogatott. Az Észtországot legyőző együttesben az FK Csíkszeredát kettő, a Székelyudvarhelyi Vasas Feminát egy játékos képviselte. A csíki Trinfuj Boglárka végigjátszotta a találkozót, míg Nombot Annabelle a 69. percig volt a pályán. Az udvarhelyi Márkus Gréta a második félidőre állt be. Eredmény: Észtország – Románia 2–4 (1–3)