Tűz ütött ki péntek este a sepsiszentgyörgyi kultúrpalotában

Hatalmas tűz keletkezett péntek este 23 óra 20 perc körül a sepsiszentgyörgyi Szakszervezetek Művelődési Házának nagytermében – tájékoztatott szombaton a Kovászna megyei prefektusi hivatal.

Létai Tibor
Becsült olvasási idő: 4 perc
Tűz ütött ki péntek este a sepsiszentgyörgyi kultúrpalotában
Fotó: Facebook

A hivatal közleménye szerint a tüzet 23 óra 20 perckor jelentették a 112-es egységes segélyhívó számon. Az ISU öt vízzel és habbal oltó járművel, két létrás tűzoltókocsival és egy mentőautóval vonult a helyszínre. A helyszínre vezényelték ugyanakkor a megyei rendőr-főkapitányság, a megyei csendőrfelügyelőség és a megyei mentőszolgálat csapatait is, a belügyminisztérium összesen 45 munkatársát. Az épület körülbelül 4000 négyzetméteres, ebből a tűz mintegy 1500 négyzetméteren pusztított.

A megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szakemberei mintegy ötórás beavatkozás során eloltották a lángokat. Még tart a keresés, de szombat reggelig nem azonosítottak áldozatokat. Az ISU egy csapata a helyszínen marad, hogy felügyelje a helyzetet.

„Tekintettel az épület leromlott állapotára, valamint a tulajdonjoggal kapcsolatos bizonytalanságra, szerencsésnek tekinthető, hogy – legalábbis eddig – nem találtak áldozatot” – nyilatkozta Ráduly István Kovászna megyei prefektus, aki maga is részt vett a beavatkozáson.

A prefektus szombat reggel nyolc órára operatív gyűlést hívott össze a belügyminisztérium és az építészeti felügyelőség (ISC) képviselőivel, hogy meghatározzák az elkövetkező időszak teendőit. Jelenleg is folyik az esemény negatív hatásainak elhárítása, és vizsgálat indult a tűzvész okainak megállapításáért – derül ki a közleményből.

A sepsiszentgyörgyi Szakszervezetek Művelődési Háza közel tíz évvel ezelőtt szüntette be tevékenységét, miután a városháza zárolta számláit az adók ki nem fizetése miatt, melyeknek összege meghaladta az egymillió lejt.

Ezt követően a helyi önkormányzat sürgette a szakszervezeteket és a kormányt, hagyják jóvá az épületnek a város tulajdonába való kerülését, hogy a közművelődés érdekében használni lehessen, de nem járt sikerrel.

A használaton kívüli épület állapota az idők során leromlott, hajléktalan személyek ideiglenes menedékeként szolgált az utóbbi időben – közölte az Agerpres.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!