Továbbra is nyeretlen a Csíkszeredai Sportklub

Négy nap alatt három meccset tudtak le az erdélyi csapatok a jégkorong Erste Liga első magyarországi kiszállásán. A Gyergyói HK kínkeservesen nyert Újvárosban, míg a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub vereségbe szaladt bele Budapesten.

Adorján előtt nem volt védelem az Újpest ellen Fotó: ersteliga.hu

Három meccsen folytatódtak a jégkorong Erste Liga küzdelmei, amelyek mindegyikén egy-egy erdélyi alakulat lépett jégre. A sort a Brassói Corona kezdte a Tüskecsarnokban, ahol a Ferencváros-Telekom volt az ellenfél. A felek kiegyenlített meccset vívtak, ahol a jobb helyzetkihasználás volt a döntő és ebben a házigazda volt jobb.

A sort a Gyergyói HK dunaújvárosi kiszállása jelentette. A címvédő piros-fehérek uralták az első harmadot, de nem tudtak betalálni. A második felvonásban megtört a jég, amikor öt perc leforgása alatt előbb Sárpátki, majd Sylvestre talált be. A harmadot egy kis tömegjelenet zárta, amikor DiDiomete hívta táncra Ahonent. Előbbi simán nyert. A záró felvonásra visszaesett a tempó, és egy a GYHK-nak kedvezett, amely ugyan a góltól nem tudta megóvni Rinnét, de a három pont a zsebben maradt.

A napot az Újpest – Csíkszeredai Sportklub rangadó zárta. A kék-fehéreknél három hátvéd – Gecse sérülés miatt, Láday eltiltás okán, míg Rutkowski ismeretlen okokból – nem öltözött. És ez alaposan meglátszott a védőmunka terén, az Újpest pedig ki is használta. Coatta már a második percben betalált Adorjánnak, és a Sportklub ugyan visszajött a meccsbe, de a folytatás nem róluk szólt. Az Újpest négygólos győzelmet aratott.

Eredmények, Erste Liga
Vasárnap: Ferencváros-Telekom – Brassói Corona 4-1 (1-1, 1-0, 2-0) /Nemec (17.), Nagy G. (23., 52.), Tóth G. (54.), illetve Clarke (10.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói HK 1–2 (0–0, 0–2, 1–0) /Szalma (60.), illetve Sárpátki (27.), Sylvestre (32.)/; Újpest – Csíkszeredai Sportklub 6-2 (3-1, 1-0, 2-1) /Coatta (2.), Kiss P. (14.), Nádassy (17.), Tiala (34., 47.), Kovács A. (54.), illetve Becze (7.), Rokaly N. (56.).

Hétfői műsor: Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub (19.00), Újpest – Miskolc (19.00), FEHA19 – Gyergyói HK (19.30), BJAHC – Brassói Corona (19.40).