Továbbra is harmadik a VSK

Közvetlen riválisát győzte le tegnap délután az Erőss Zsolt Arénában a VSK Csíkszereda a hazai férfikosárlabda 1. Liga nyolcadik fordulójában. Lászlófy Botond tanítványai már az első negyedben megnyugtató előnyre tettek szert a Marosvásárhelyi ABC BC Maros II. ellen, a vendégek a 15. percben érték el a tíz pontot. [caption id="attachment_40475" align="aligncenter" width="1400"]A nagyszünetig kényelmes előnyt harcolt ki a VSK Fotó: László Róbert A nagyszünetig kényelmes előnyt harcolt ki a VSK Fotó: László Róbert[/caption] Megerősítette harmadik helyét a VSK Csíkszereda a hazai férfikosárlabda 1. Liga második csoportjában, miután tegnap hazai környezetben közvetlen üldözője ellen aratott nagyarányú győzelmet. Az eredmény csupán másfél percig volt szoros, ekkor szerezték a vendégek első kosarukat, majd az első negyed végén megtriplázták addigi pontjaikat. A Marosvásárhelyi ABC BC Maros II. a bajnokság első fordulójában hazai közönség előtt ugyan legyőzte a VSK-t, igaz, akkor a nagycsapattól négyen is segítették a szatellitgárdát, amelyre tegnap már nem került sor. A találkozóra zömében húsz év alatti játékosokkal kiálló marosvásárhelyiek a nagyszünetig nagyon sok hibával játszottak védekezésben és támadásban is. Ahhoz, hogy tíz pontig elérjenek, másfél negyedre volt szükségük. Eközben a csíkiak folyamatosan szórták a kosarakat, az első negyedben negyvenig, a másodikban tizenhétig jutottak Lászlófy Botond tanítványai. A nagyszünet után kissé változott a játék képe, ugyanis a VSK edzője a fiataloknak nagyon sok játéklehetőséget adott, a vendégek ezt kihasználva döntetlenre hozták a harmadik negyedet és meg is nyerték az utolsó játékrészt, ám így is harminchét pontos csíki sikerrel zárult a rangadó. – Nagyon nehéz egy olyan csapat ellen játszani, aki későre rázódik bele a meccsbe. Az ellenfél keretében nagyon sok volt a fiatal, akik rengeteg hibával játszottak, nekünk pedig az első két negyed nagyon jól sikerült. A nagyszünet után a fiatalok kapták meg a lehetőséget arra, hogy tartsák és esetleg növeljék az előnyt, de ez nem mindig sikerült nekik. Összességében egy jó edzéssel felért a meccs – mondta a találkozó után Lászlófy Botond. A VSK edzője hozzátette, az első fordulóban is hasonló lehetett volna az eredmény, ha a marosvásárhelyieket nem támogatja meg az „A divíziós” edző négy játékossal. Eredmény: VSK Csíkszereda – Marosvásárhelyi ABC BC Maros II. 97:60 (40:6, 17:8, 20:20, 20:26). A csíki pontszerzők: Ene 21, Taraios 17, Tóth 16, Olariu 16, Héjas 10, Vita 6, Murgu 5, Nagy S. 4, Bogos 2. A tegnapi sikernek köszönhetően a VSK 13 ponttal az 1. Liga második csoportjának harmadik helyén maradt, a csíkiak a 9. fordulóban a Temesvári BC SCM II. csapatát fogadják pénteken délután. A két csapat második fordulóbeli mérkőzését a csíkiak Temesváron 84:49-re nyerték. Az évet a VSK két hét múlva a Nagybányai Olimpic II. ellen zárja idegen környezetben. Kopacz Gyula