Tíz góllal voltak jobbak: Csíki siker a székelyföldi rangadón

Nagyarányú győzelmet könyvelhetett el a Csíkszeredai Imperial Wet a presztízscsatának számító székelyföldi rangadón. Az FK Székelyudvarhely nem tudta megállítani a címvédőt. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés kimenetele                                                                           Fotó: Pál Zoltán Kivételesen hazai környezetben, de nem a megszokott, felújítási munkálatok miatt zárva levő Erőss Zsolt Arénában, hanem a Márton Áron Főgimnázium mögötti sportcsarnokban fogadta a teremlabdarúgó-bajnokság 11. játéknapján a címvédő Csíkszeredai Imperial Wet a Székelyudvarhelyi FK alakulatát. A székelyföldi rangadóra mintegy 200 néző volt kíváncsi, így mondhatni telt ház előtt rendezték a találkozót, amely első félidejében minden lényeges dolog eldőlt. A csíkiak valósággal átrobogtak ellenfelükön, nem igazán engedték őket kibontakozni, miközben támadásban sorra lőtték a gólokat és 20 perc után 8–0 arányban vezettek. A fordulást követően határozottabban jött ki az udvarhelyi csapat és a szépítő találatot is bevitték. Az utolsó 10 percre viszont „helyreállt a világ rendje”, és újfent az Imperial lett az a csapat, amely kézben tartotta az irányítást, számos akciót vezettek Cosmin Gherman tanítványai, ziccerek maradtak ki, miközben „csak” három gólt tudtak szerezni. Eredmény Teremlabdarúgó-bajnokság, 11. forduló: Csíkszeredai Imperial Wet – Székelyudvarhelyi FK 11–1 (8–0). Gólszerzők: Iszlai Richárd (3., 36.), Cristian Matei (6., 14., 35.), Küsmödi Tamás (8., 16., 17.), Florin Matei (9., 20.), Tankó Levente (40.), illetve Bálint Andor (30.). Csíkszereda: Victor Lopez Gonzales – Iszlay Richárd, Bogdan Covaci, Florin Matei, Adrian Pânzaru. Cserék: Gică Dospinescu, Paltán Roland (kapusok), Tankó Levente, Küsmödi Tamás, Hadnagy István, Andre Luiz Nogueira, Savio Valadares, Cristian Matei, Marko Prsic. Vezetőedző: Cosmin Gherman. Székelyudvarhely: Györfi Bálint – Szécsi Barna, Kedei Barna, Gálfi Artúr, Balázsi Attila. Cserék: Mánya Szabolcs, Jakab Tamás, Tifán Tamás, Bíró Attila, Sebestyén Norbert, Balázs Norbert, Bálint Andor, Kerestély József, Hegyi Zoltán. Vezetőedző: Mánya Szabolcs.