Tisztesen helytállt a VSK Csíkszereda

Kétszer is sikerült a hátrányból sokat lefaragnia, de nem tudta megfordítani a meccset a VSK Csíkszereda tegnap kora este a férfi kosárlabda országos bajnokság 11. fordulójának nyitómeccsén. A találkozón végig vezetett a Kolozsvári U-BT, ám a csíkiak játéka meggyőző volt, és sikerült elkerülni az amúgy sokkal erősebb kincses városiaktól egy nagyarányú vereséget. Kevés néző volt kíváncsi tegnap kora este a férfi kosárlabda országos bajnokság 11. fordulójának nyitómeccsére, pedig a Kolozsvári U-BT látogatott az Erőss Zsolt Arénába. A papírforma vendégsikert vetített előre, hiszen a kolozsváriaknak közel tízszerese a csíkiakhoz képest a költségvetése, így játékoskerete is jóval erősebb, értékesebb. Ez ugyan érződött az első negyedben, de voltak a meccsen pillanatok, amikor a házigazdák irányították az összecsapást. A kolozsváriak első három dobásukat követően héttel húztak el, ám háromra faragták a hazaiak hátrányukat, ekkor azonban a vendégek zsinórban kilenc pontot szerezve egy tucatra növelték előnyüket. Hétpercnyi játék után már 19 pont volt a kolozsvári előny, ebből viszont csak 12 maradt a játékrész végére. A második negyedet nagyon jól kezdték a csíkiak, a pontos dobásoknak és remek védekezésnek köszönhetően hatra faragták hátrányukat, ám a vendégek agresszív letámadásaival nem tudtak mit kezdeni, és újból elkezdett növekedni a vendégek előnye, így 34:50-es állásnál mentek nagyszünetre a csapatok. A pihenőt követően húsz pontra nőtt ugyan a kolozsvári előny, de másfél percnyi játék után a hazaiak újra összekapták magukat, és öt perc alatt kilencre faragták hátrányukat. A vendégek viszont újra visszatértek az agresszív letámadásos játékukhoz, ezzel nem engedték kibontakozni a csíki támadásokat, így ismét húszra nőtt a kolozsvári előny, ebből viszont újra sikerült a játékrész végére hármat faragniuk a csíkiaknak. A záró negyed elején a vendégek újra húsz pontra húztak el, a játékrész felénél viszont megint erőre kaptak a házigazdák, és 166 másodperccel a vége előtt hét pontot faragtak a hátrányból, viszont ez a tizenhárom egység állandósult az utolsó két és fél percben, így a Kolozsvári U-BT győzelmével ért véget a találkozó. A vereség ellenére elmondható, jól játszott a VSK Csíkszereda, talán a kezdeti megingás, az első negyedbeli pontatlanságok, valamint a kolozsváriak végig agresszív letámadásra épülő védekezése okozta végül a házigazdák vesztét. Férfi kosárlabda-ob, 11. forduló VSK Csíkszereda – Kolozsvári U-BT 73:86 (16:28, 18:22, 20:21, 19:15). A csíki pontszerzők: Vujadinovis 22 (2x3), Bogdanovic 18 (1x3), Ionescu 15 (5x3), Ciucă 6, Lufile 4, Djurovic 4, Lam 4.

Fotó: László F. Csaba